REKLAMA

O przyszłości polskich spółek, sądów i rosyjsko-ukraińskiego konfliktu

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2019-12-06 17:40
Prowadzący:
Czas trwania:
49:35 min.
Udostępnij:

W dzisiejszej audycji rozmawiamy o projekcie rozporządzenia, które nadzór nad najważniejszymi spółkami skarbu państwa przekazuje w ręce Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych. Sasin przejmie kontrolę nad firmami energetycznymi, zbrojeniowymi, transportowymi czy wydobywczymi. Dzięki nowemu rozporządzeniu minister staje się jednym z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych polityków w Polsce. O szczegółach podziału spółek opowiadają Marek Świerczyński i Leszek Baj. Rozwiń »

W drugiej części Aleksandra Redzisz i Wojciech Pawłuszko komentują wyrok Sądu Najwyższego, który uznał, że Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem bezstronnym i niezawisłym, a izba dyscyplinarna SN nie ma statusu sądu w rozumieniu prawa unijnego. Reakcje PiS i sędziów z obu stron barykady mogą prowadzić do pogłębienia kryzysu konstytucyjnego, paraliżu sądów i rozchwiania całego systemu.

W trzeciej gościmy Agnieszkę Legucką z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, która opowiada o rosyjskiej agresji na Ukrainę. W poniedziałek, po raz pierwszy od ponad trzech lat, spotkają się przywódcy Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec, by w ramach formatu normandzkiego dyskutować o rozwiązaniu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Prowadzą Andrzej Bobiński, Karol Tokarczyk i Marek Świerczyński. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA