REKLAMA

O przełomowym szczycie i brytyjskich wyborach

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2019-12-13 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
31:49 min.
Udostępnij:

W dzisiejszej audycji rozmawiamy o kończącym się szczycie Rady Europejskiej i decyzjach dotyczących neutralności klimatycznej. Rozwiń »

Paweł Wiejski, nasz analityk ds. europejskich, spotkał się z europosłem Łukaszem Kohutem. Według polskiego europosła zielony ład jest ważnym krokiem, choć dekarbonizacja Śląska i transformacja energetyczna i tak musiałyby się wydarzyć. Kohut przestrzega, że bez inwestycji w nowe technologie i OZE Śląsk stanie się "slumsami Europy".

Quentin Genard, szef think-tanku E3G, opowiada o burzliwym i dramatycznym przebiegu dyskusji o neutralności klimatycznej. Europejscy przywódcy uzgodnili, że do 2050 r. Unia osiągnie neutralność klimatyczną. A Polska jako jedyna została wyłączona z tego obowiązku. Oznacza to, że Warszawa będzie mogła redukować emisje w swoim tempie i ma większe szanse na dodatkowe środki na transformację energetyczną. Z drugiej strony, może pogłębić się izolacja Polski w Unii.

W drugiej części z Agatą Gostyńską-Jakubowską, ekspertką think-tanku Centre For European Reform, komentują wyniki wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Partia Konserwatywna uzyskała samodzielną większość w parlamencie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by opuściła Unię. Rozpoczną się natomiast trudne rozmowy o przyszłych relacjach Zjednoczonego Królestwa i Unii - o umowie handlowej czy imigracji. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA