REKLAMA

Jak smog wpływa na dzieci?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2019-12-16 07:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Wiemy, a pokazało to najlepiej ostatnie badanie zrobione od listopada 2018 do marca 2019 roku, że smog wpływa na zdrowie dzieci. Uwzględniono stan zdrowia dzieci w wieku 3-12 lat z miejscowości o różnym stężeniu pyłów zawieszonych. W badaniu udział wzięło 1475 osób. Byli to rodzice, którzy wypełnili stosowne ankiety. Rozwiń »

I co się okazało?

Nie ma specjalnej różnicy między pyłami zawieszonymi PM2,5 i PM10. Wysokie stężenie jednych i drugich powoduje niemal takie same objawy.

W miejscowościach o wysokim stężeniu pyłów PM2,5 i PM10 dzieci wykazują objawy infekcji górnych dróg oddechowych częściej, niż w miejscowościach z niskim stężeniem.

A konkretnie:

- 10% więcej dzieci ma katar

- średnio 8,5% więcej dzieci ma kaszel

- 11% więcej dzieci kicha

Wysokie stężenie pyłów zawieszonych ma także negatywny wpływ ma funkcje poznawcze u dzieci.

W miejscowościach gdzie zanieczyszczenie jest wysokie, dwa razy częściej rodzice zgłaszają fakt alergii wziewnej u dziecka, a ryzyko wystąpienia astmy jest 4 krotnie większe niż w miejscu, gdzie zanieczyszczenie jest małe. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska wiemy, a pokazało najlepiej badanie zrobiono od listopada ubiegłego roku do marca tego roku, że smog wpływa na zdrowie dzieci uwzględniono stan zdrowia dzieci w wieku od 312 lat z miejscowości o różnym stężeniu pyłów zawieszonych w badaniu udział wzięło 1475 osób byli to rodzice, którzy wypełnili stosowne ankiety i co się okazało Otóż nie ma specjalnej różnicy między byłem zawieszonymi Pm 2,5 po 10 wysokie stężenie jednych Rozwiń » drugich powoduje niemal takie same objawy miejscowościach o wysokim stężeniu pyłów Pm 2,5 i 80 dzieci wykazują objawy infekcji górnych dróg oddechowych częściej niż w miejscowościach z niskim stężeniem konkretni 10% więcej dzieci ma Kate średnio 8,5% więcej dzieci ma kaszel 11% więcej dzieci kicha wysokie stężenie pyłów zawieszonych ma także negatywny wpływ na funkcje poznawcze dzieci w miejscowościach, gdzie zanieczyszczenie jest wysokie 2× częściej rodzice zgłaszają fakt alergii wziewnej dziecka, a ryzyko wystąpienie astmy jest czterokrotnie większe niż w miejscu, gdzie zanieczyszczenie jest mały przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku tuż przed siódmą rano zapraszamy także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza po ósmej i szesnast Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA