REKLAMA

Co Pan/Pani robi w życiu codziennym, by ochronić się przed smogiem?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2019-12-17 07:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Smog, smogiem, smogu - odmieniamy przez wszystkie przypadki, ale na ile rzeczywiście zdajemy sobie sprawę z wagi problemu. CBOS zrobił badania. I co się okazuje? Ponad dwie piąte Polaków - 44% - tyle samo co rok temu - ocenia, że smog jest poważnym problemem w okolicy, w której mieszkają. Rozwiń »

Ale co trzeci badany mówi o niewielkiej skali problemu, natomiast co piąty - nie dostrzega go wcale.

Jednak w porównaniu z rokiem ubiegłym ubyło osób twierdzących, że ten problem nie istnieje w ich okolicy, z 24 procent do 19 , natomiast zwiększa się grupa: z 25 procent do 27 wskazujących, że jest on niezbyt poważny.

Zadano pytanie co Pan, Pani robi w życiu codziennym, by ochronić się przed smogiem.

6 na 10 badanych odpowiedziało, że ........nic nie robi . Co 50 zakłada zakłada poza domem maskę antysmogową. Co 25 używa oczyszczacza powietrza w domu, tyle samo ma rośliny o właściwościach przeciwpyłowych.

Najczęściej by się bronić przed smogiem pytani zamykają w domu okna - co trzeci, i nie wychodzą na zewnątrz - co piąty. W kwestii radzenia sobie ze smogiem praktycznie odpowie były takie same jak rok wcześniej. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska wiemy, a pokazało najlepiej badanie zrobiono od listopada ubiegłego roku do marca tego roku, że smog wpływa na zdrowie dzieci uwzględniono stan zdrowia dzieci w wieku od 312 lat z miejscowości o różnym stężeniu pyłów zawieszonych w badaniu udział wzięło 1475 osób byli to rodzice, którzy wypełnili stosowne ankiet i co się okazało Otóż nie ma specjalnej różnicy między byłam zawieszonymi Pm 2,5 po 10 wysokie stężenie jednych Rozwiń » drugich powoduje niemal takie same objawy miejscowościach o wysokim stężeniu pyłów Pm 2,5 po 10 dzieci wykazują objawy infekcji górnych dróg oddechowych częściej niż w miejscowościach z miejskim stężenie konkretni 10% więcej dzieci ma Kate średnio 8,5% więcej dzieci ma kaszel 11% więcej dzieci kicha wysokie stężenie pyłów zawieszonych ma także negatywny wpływ na funkcje poznawcze dzieci w miejscowości, gdzie zanieczyszczenie jest wysokie 2× częściej rodzice zgłaszają fakt alergii wziewnej dziecka, a ryzyko wystąpienie astmy jest czterokrotnie większe niż w miejscu, gdzie zanieczyszczenie jest mały przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku tuż przed siódmą rano zapraszamy także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza po ósmej i szesnast Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA