REKLAMA

Smog - jak się wprowadza ludzi w błąd - rewelacje w sieci!

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2019-12-18 07:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:46 min.
Udostępnij:

Kilka dni temu pojawił się w sieci wpis, którego autor sugeruje, że nasze dotychczasowe przekonanie, iż Polska należy do najbardziej zanieczyszczonych krajów w w Europie - jest błędne. To nieprawda a wręcz bzdura, jak mówi autor wpisu. I pokazuje tryumfalnie mapę, gdzie bordowymi kropkami są zaznaczone cyt "najbardziej skażone miasta w krajach, które uważają się za najbardziej ekologiczne". To nie Rybnik, Pszczyna, Nowy Targ, Żywiec, lecz Londyn, Paryża, Bruksela, Amsterdam, są najbardziej zanieczyszczone na świecie - mówi autor wpisu. Te rewelacje rozniosły się w sieci. Nawet Pan Prezydent dał się wprowadzić w błąd umieszczając je na swoim twitterze. Jak jest faktycznie? Autor pokazuje część prawdy. Na mapie są miejsca gdzie jest największe stężenie dwutlenku azotu, który w miastach zachodniej Europy pochodzi głównie z transportu. Tymczasem smog to mieszanina wielu substancji . NO2 - dwutlenek azotu, choć szkodliwy, nie jest najważniejszy. Z punktu widzenia ochrony naszego zdrowia i życia zdecydowanie bardziej istotna jest inna substancja: pył zawieszony PM 10, a zwłaszcza jego drobniejsza frakcja PM 2.5. W przeciwieństwie do dwutlenku azotu i ozonu, stężenia pyłu są w naszym kraju dużo wyższe niż w zachodniej Europie. W pierwszej dziesiątce przeważają miasta polskie. Jedynie bułgarskie są dla nich silną konkurencją.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska kilka dni temu pojawił się w sieci wpis, którego autor sugeruje, że nasze dotychczasowe przekonanie, iż Polska należy do najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie jest błędne nieprawda, a wręcz bzdura jak mówi autor wpisu i pokazuje triumfowali mapę, gdzie bordowym grupkami są zaznaczone cytuje najbardziej skażone miasta w krajach, które uważają się za najbardziej ekologiczne to nie Rybnik Pszczyna Nowy Targ Żywiec czy Londyn Rozwiń » Paryż Bruksela Amsterdam są najbardziej zanieczyszczone na świecie mówi autor wpis rewelacje wzniosły się w sieci wypadł prezydent dał się wprowadzić w błąd, umieszczając je na swoim Twitterze jak jest faktycznie od pokazuje część prawdy na mapie miejsca, gdzie jest największe stężenie dwutlenku azotu, który w miastach zachodniej Europy pochodzi głównie transport tymczasem smog to mieszanina wielu substancji en 2 ceny gazu tu, choć szkodliwych nie jest najważniejszy z punktu widzenia ochrony naszego zdrowia życia zdecydowanie bardziej istotne jest inna substancja pył zawieszony będzie 10, a zwłaszcza jego drobniejsze frakcja Pm 2,5 w przeciwieństwie do dwutlenku azotu ozonu stężenia pyłu są w naszym kraju dużo wyższe niż w zachodniej Europie w pierwszej dziesiątce przeważają miasta Polski jedynie bułgarskie są dla nich silną konkurencję, ale od więcej już jutro przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku tuż przed siódmą rano zapraszamy także do słuchania informacji o stanie powietrza w ósmej Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA