REKLAMA

Komu pomoże wojna z sądami

Gościnnie w TOK FM: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2019-12-18 18:40
Prowadzący:
Czas trwania:
26:33 min.
Udostępnij:

W dzisiejszym odcinku skupiamy się na dwójce kandydatów - Małgorzacie Kidawie-Błońskiej z PO i Andrzeju Dudzie, którego wspiera partia rządząca. Rozwiń »

PiS przedstawił projekt ustawy, która uderza w niezależność sędziów, czym wywołał oburzenie w Polsce i Europie. Zastanawiamy się, czy partia rządząca zaostrzyła konflikt z sądami, bo Jarosław Kaczyński przestraszył się demobilizacji elektoratu i chciał sobie zapewnić uległość Andrzeja Dudy. Obecny prezydent prawdopodobnie będzie zyskiwał dzięki polaryzacji, która zewrze szeregi pisowskiego elektoratu. Teoretycznie Kidawa-Błońska mogłaby również skorzystać, ale brakuje jej wyrazistości poglądów i będzie jej trudno odnaleźć się w brutalnej walce politycznej. Dyskutujemy, czy Polacy nie są już zmęczeni społecznymi konfliktami i nie postawią na jednego z kandydatów, którzy chcą wspólnotę odbudowywać - Władysława Kosiniaka-Kamysza lub Szymona Hołownię.

Rozmawiają Andrzej Bobiński, Joanna Sawicka i Wojciech Szacki. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE W TOK FM: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Z Dostępem Premium TOK FM odsłuchasz każdy podcast - bez reklam. Słuchaj wygodniej w naszej aplikacji mobilnej z pakietem "Aplikacja i WWW"

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA