REKLAMA

POLSKA 2020: Wybory prezydenckie, konflikt z Unią, spowolnienie gospodarcze

Gościnnie w TOK FM: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2019-12-27 18:20
Prowadzący:
Czas trwania:
45:44 min.
Udostępnij:

W specjalnym wydaniu podcastu Polityki Insight zastanawiamy się, co w polskiej polityce i gospodarce przyniesie rok 2020. Najważniejszym wydarzeniem będą wybory prezydenckie, które zdecydują o kształcie sceny politycznej. Reelekcja Andrzeja Dudy oznacza umocnienie PiS, silniejszy atak na sądownictwo i próby zmian w innych sferach życia publicznego, np. mediach. Przegrana, choć wciąż niezbyt prawdopodobna, zapoczątkuje rozkład Zjednoczonej Prawicy. Rozwiń »

To będzie również przełomowy rok dla opozycji. Platformę Obywatelską czeka zmiana przywództwa, choć nie wiadomo, czy nowy szef wyprowadzi partię z kryzysu. Lewica się jednoczy, ale musi zdecydować, kogo wystawić w wyborach prezydenckich. Na koniec mówimy o nieprawdopodobnych, ale niezwykle interesujących scenariuszach.

W sferze gospodarczej czeka nas kolejny rok spowolnienia i rosnących cen. Rząd będzie próbował utrzymać zrównoważony budżet, co oznacza wstrzymanie inwestycji publicznych. W polityce gospodarczej kluczową rolę odegra ministerstwo aktywów państwowych, które będzie próbowało budować czempionów narodowych, więc możemy spodziewać się kolejnych fuzji i przejęć.

Prowadzą Andrzej Bobiński i Karol Tokarczyk. Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE W TOK FM: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA