REKLAMA

Grypą a przeziębienie - różnice

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-01-16 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:25 min.
Udostępnij:

Wróćmy jeszcze do różnic między grypą a przeziębieniem. Rozwiń »
Powtórzmy: bardzo ważnym jest rozróżnienie tych dwóch chorób, ponieważ grypa jest chorobą o wiele poważniejszą i skrajnie może doprowadzić do śmierci.
Przypomnijmy: grypa zwala z nóg, jej objawy narastają błyskawicznie. Wieczorem ktoś jest zdrowy, rano nie może wstać z łóżka.
Przy grypie mamy wysoką gorączkę, Uwaga: bywa, choć rzadko, że grypa jest. bezgorączkowa. Gdy jesteśmy przeziębieni nie zawsze towarzyszy temu gorączka.
Zazwyczaj mamy tzw stan przedgorączkowy, około 37-37,7 stopni Celsjusza. Przy grypie temperatura jest bardzo wysoka - 39 stopni. Wyprzedzają ją silne dreszcze oraz obfite pocenie się. Szczyt gorączki występuje najczęściej w 24 godzinach po pierwszych objawach. A ten szczyt to nawet do 40 stopni Celsjusza.
Inna różnica, to ból głowy. Ból głowy przy przeziębieniu jest niczym przy bólu, gdy mamy grypę. Jest on bardzo silny, a w dodatku środki przeciwbólowe są mało skuteczne. Inaczej niż przy przeziębieniu. Do grypowego bólu głowy dołącza się czasami ból gałek ocznych i światłowstręt. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska, choć jeszcze do różnic między grypą, a przeziębień powtórzmy bardzo ważny jest rozróżnienie tych 2 hal, ponieważ grypa jest chorobą o wiele poważniejszą skrajnie może doprowadzić do śmierci przypomnijmy grypa Bala znów i objawy narastają błyskawicznie wieczorem ktoś jest zdrowy rano nie może wstać z łóżka przy grypie mamy wysoką gorączkę uwaga bywa, choć rzadko grypa jest bez gorączkowe jesteśmy Rozwiń » przeziębieni nie zawsze towarzyszy temu gorączka zazwyczaj mamy tzw. stan przed gorączkowe około 3737,7 °C przy grypie temperatura jest bardzo wysoka 39 stopni wyprzedzają ją silne dreszcze oraz obfite pocenie się szczyt gorączki występuje najczęściej 24 godzinach po pierwszych objawach, a ten szczyt to nawet do 40 °C inna różnica to ból głowy ból głowy przy przeziębieniu jest niczym przy bólu, gdy ma grypę jest on bardzo silne w dodatku środki przeciwbólowe są mało skuteczny inaczej niż przy przeziębieniu do grupowego ból głowy dołącza się czasami ból gałek ocznych i światłowstręt więcej jutro Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Z pakietem "Aplikacja i WWW" - niezbędna wiedza zawsze pod ręką!

KUP TERAZ do 40% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!