REKLAMA

O przyszłości porozumienia handlowego i sektora bankowego

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-01-17 18:10
Prowadzący:
Czas trwania:
30:20 min.
Udostępnij:

USA i Chiny podpisały porozumienie, które zawiesza wojnę handlową. Chiny mają zwiększyć import amerykańskich produktów, instytucjom finansowym ułatwić wejście na chiński rynek i powstrzymać się od manipulowania juanem. W zamian Stany Zjednoczone nie nałożą nowych ceł na chińskie produkty i obniżyć część wprowadzonych wcześniej. Rozwiń »

Naszym gościem jest prezes banku Citi Handlowy Sławomir S. Sikora, który opowiada, jak porozumienie globalnych potęg wpłynie na polskich przedsiębiorców i konsumentów. Wskazuje, że zmienią się kierunki chińskiego importu, a na układzie globalnych graczy najbardziej stracą państwa europejskie.

W drugiej części Piotr Sobolewski, nasz analityk ds. finansowych, który mówi o narastającej fali spraw sądowych dotyczących kredytów frankowych. Większość z nich wygrywają kredytobiorcy i właśnie dlatego banki zawiązują rezerwy na ryzyko związane z wyrokami sądów, co oznacza niższe wyniki całego sektora. A sektor bankowy czekają poważne przeobrażenia - mBank może zostać przejęty przez grupę PZU, co oznacza kolejny etap repolonizacji.

Prowadzi Marek Świerczyński Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA