REKLAMA

Przeziębienie chroni przed grypą !!!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-01-20 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:47 min.
Udostępnij:

W naszych rozważaniach o grypie i przeziębieniu zasadnym jest pytanie. Rozwiń »
Czy przeziębienie może przejść w grypę ? Nie, nie i nie ! Obie te choroby są wywoływane przez zupełnie inne wirusy. Przeziębienie powodują wirusy z grupy tzw rhinowirusów, takich, które funkcjonują w układzie: nos, gardło, zatoki.

Mają one tę ciekawą cechę, że jeśli ktoś jest przeziębiony to praktycznie prawdopodobieństwo, że w tym sam czasie zachoruje na grypę jest równe zero. Dziwne ! wydawać by się mogło, że organizm osłabiony walką z przeziębieniem podda się łatwiej wirusowi grypy. Tymczasem nie. Ze spotkania przeziębionego z zagrypionym, raczej nie wyniknie grypa u przeziębionego. Dlaczego ? Otóż obrazowo można powiedzieć, że rhinowirusy, czyli wirusy przeziębienia zajęły już wolne miejsca przy naszych komórkach i blokują dojście wirusa grypy do nich. W pewnym sensie wirusy przeziębienia biorą mój organizm, gdy jestem przeziębiona, na wyłączność.
I jest jeszcze drugi mechanizm: to nie jest tak, że nasz organizm jest taki słaby, że jak na pochyłe drzewo skoczy na niego wirus grypy. Odwrotnie. Siły obronne organizmu są w mobilizacji. Nie muszą się dopiero zbierać do walki, one już walczą z wirusem przeziębienia i wirus grypy trafia na szyki bojowe naszych komórek zwalczających infekcje. I odpada . Nie ma szans. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska naszych rozważaniach o grypie przeziębieniu zasadnym jest pytanie czy przeziębienie może przez grypę nie nie byt choroby są wywoływane przez zupełnie inny wirus przeziębienie powodują wirusy z grupy tzw. Erin wirusów takich, które funkcjonują w układzie nos gardło chcę to mają one ten czekające, że jeśli ktoś jest przeziębiony to praktycznie prawdopodobieństwo, że w tym samym czasie zachoruje na grypę jest równe 0 Rozwiń » dziwne wydawać, by się mogło, że organizm osłabiony walką z przeziębieniem poddać łatwiej wirusowi grypy czasem mnie ze spotkania przeziębionego zagrzybionym raczej nie wyniknie grypa przeziębionego, dlaczego Otóż obrazowo można powiedzieć, że na wirusy, czyli wirusy przeziębienia zajęły już wolne miejsce przy naszych komórkach i blokują wejście wirusa grypy do nich w pewnym sensie wirusy przeziębienia biorą mój organizm, gdy jestem przeziębiona na wyłączność jest jeszcze drugi mechanizm to nie jest tak, że nasz organizm jest taki słaby, że jeszcze jak na pochyłe drzewo skoczył na niego wirus grypy w roku siły obronne organizmu są mobilizacji nie muszą się dopiero zbierać do walki on już walczą z wirusami przeziębienia wirus grypy trafia na szyki bojowe naszych komórek zwalczających infekcje odpada nie ma szans przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrow Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Z Dostępem Premium TOK FM odsłuchasz każdy podcast - bez reklam. Słuchaj wygodniej w naszej aplikacji mobilnej z pakietem "Aplikacja i WWW"

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA