REKLAMA

Przeziębienia, grypa, zapalenie płuc i oskrzeli - szczyt zachorowań przed nami

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-01-21 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:51 min.
Udostępnij:

Kiedy najwięcej Polaków choruje na infekcje dróg oddechowych? Kiedyś szczyt zachorowań to był koniec roku. Teraz się przesunął na koniec stycznia, początek lutego. Tak było w sezonie zimowym 2018 -2019. Dlaczego ? Końcówka jesieni i początek zimy są coraz cieplejsze. Chyba najlepiej to widać na przykładzie tego roku gdy mrozu i śniegu w listopadzie i grudniu nie było nawet na lekarstwo. Rozwiń »

Im zimniej tym więcej zachorowań. Ale z tym powiązana jest jeszcze jedna kwestia. Gdy jest zimniej to więcej grzejemy. Jeżeli grzejemy to produkujemy więcej smogu. Widać wyraźną korelacje między stężeniem pyłów zawieszonych w powietrzu a zachorowalnością na infekcje dróg oddechowych.

Ktoś powie - do zachorowania potrzebny jest jeszcze wirus. To prawda ... Ale jeśli stykamy się z zanieczyszczonym powietrzem stajemy się bardziej wrażliwi i podatni na działanie wirusów.

Najlepiej znają to mieszańcy południa Polski, gdzie zanieczyszczenie jest największe. Początek sezonu grzewczego to początek nawracających infekcji układu oddechowego. Niska temperatura, zanieczyszczone powietrze i wirus - to tworzy szczyt zachorowań. I wtedy te choroby szczególnie grypa i zapalenie płuc zbierają największe żniwo, także to śmiertelne. Jednak jak mówi dr Paweł Grzesiowski - w audycji w ostatnią niedzielę o 16 - odsyłam Państwa do niej - oficjalna liczna zgonów nie oddają rzeczywistego obrazu sytuacji Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie urzędowe Ewa Podolska, kiedy najwięcej Polaków choruje na infekcje dróg oddechowych, kiedy szczyt zachorowań po koniec roku teraz się przesuną na koniec stycznia początek lutego tak było w sezonie zimowym 20182019, dlaczego końcówka jesieni początek zimy są coraz cieplejsze chyba najlepiej to widać na przykładzie tego roku tym razem śniegu w listopadzie grudniu nie było nawet na lekarstwo im zimniej tym więcej zachorowań, ale z tym powiązany jest Rozwiń » jeszcze 1 kwestia jest zimniej, więc grzeje, jeżeli żyjemy co produkujemy więcej mogą widać wyraźną korelację między stężeniem pyłów zawieszonych w powietrzu, a zachorowalność na infekcje dróg oddechowych też powie, ale do zachorowania potrzebne jeszcze wirus to prawda, ale jeśli stykamy się zanieczyszczonym powietrzem stajemy się bardziej wrażliwi podatni na działanie wirusów najlepiej znają to mieszkańcy południa Polski, gdzie zanieczyszczenie największe początek sezonu grzewczego to początek nawracających infekcji układu oddechowego niska temperatura zanieczyszczone powietrze i wirus to tworzy szczyt zachorowań i wtedy te choroby szczególnie grypa zapalenie płuc zbierają największe żniwo także to śmiertelne jednak jak mówi dr Paweł Grzesiowski audycji w ostatnią niedzielę o szesnastej odsyłam państwa do Unii oficjalna liczba zgonów nie oddaje rzeczywistego obrazu sytuacji więcej jutro przed czternastą przewodnik to Franz na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audycji znajdz Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Z Dostępem Premium TOK FM odsłuchasz każdy podcast - bez reklam. Słuchaj wygodniej w naszej aplikacji mobilnej z pakietem "Aplikacja i WWW"

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA