REKLAMA

Czy warto się jeszcze szczepić przeciwko grypie ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-01-22 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

Powiedziałam, że grypa i jej powikłania mogą doprowadzić do śmierci. Oficjalnie to nie są wysokie liczby - sto kilkadziesiąt osób rocznie, natomiast wiemy że w tym rejestrze są tylko Ci u których wykryto wirusa grypy, potwierdzono go w badaniach. Natomiast w wielu przypadkach kliniczne objawy choroby są tak typowe, że szukanie wirusa jest bez sensu i rozpoczynane jest leczenie. Rozwiń »
W ubiegłym sezonie jesienno - zimowym na grypę i infekcje grypopodobne zachorowało około 4 milionów osób. Wiadomo to na podstawie zgłoszeń lekarzy rodzinnych i szpitali. Za ten sezon dane zaczynają dopiero spływać. Z tych 4 milinów 1 procent trafia do szpitala, osoba jest w tak ciężkim stanie, że wymaga hospitalizacji. Uwaga wśród osób trafiających do szpitala prawdopodobieństwo śmierci jest dziesięciokrotnie większe. Dzieje się tak ponieważ u tych osób rozwijają się nadkażenia bakteryjne, często płuc i one powodują ciężką niewydolność oddechową, która może prowadzić do śmierci.
A więc uwaga ! Ponieważ sezon zachorowań to najbliższe dwa miesiące jest sens by się jeszcze zaszczepić ! Jeśli ktoś nie miał epizodu grypowego do tej pory, to jutro, pojutrze powinien się zaszczepić. Wirus będzie krążył mniej więcej do Wielkanocy . Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska powiedziałam, że grypa jej powikłania mogą doprowadzić do śmierci oficjalnie nie są wysokiej Izby 100 kilkadziesiąt osób rocznie natomiast wiemy, że w tym rejestrze są tylko ci, których wykryto wirusa grypy potwierdzono badań natomiast w wielu przypadkach kliniczne objawy choroby są tak typowe szukanie wirusa jest bez sensu i rozpoczynanych leczenia w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym na grypę i infekcje grypopodobne Rozwiń » zachorowało około 4 000 000 osób wiadomo to na podstawie zgłoszeń lekarzy rodzinnych pytań za ten sezon dane zaczynają dopiero spływać z tych 4 000 001% trafia do szpitala osoba jest tak ciężkim stanie wymaga hospitalizacji uwaga wśród osób trafiających do szpitala prawdopodobieństwo śmierci jest dziesięciokrotnie większe dzieje się tak, ponieważ tych osób rozwijają się zakażenie bakteryjne często płuc i one powodują ciężką niewydolność oddechową, która może doprowadzić do śmierci, a więc uwagę, ponieważ sezon zachorowań to najbliższe 2 miesiące jest sens się jeszcze zaszczepić jeśli ktoś nie miał epizodu grupowego do tej pory to jutro pojutrze powinniśmy wreszcie wirus będzie krążył mniej więcej do Wielkanocy więcej jutro przed czternast Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Z Dostępem Premium TOK FM odsłuchasz każdy podcast - bez reklam. Słuchaj wygodniej w naszej aplikacji mobilnej z pakietem "Aplikacja i WWW"

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA