REKLAMA

Chaos w sądach i w Chinach

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-01-24 18:50
Prowadzący:
Czas trwania:
33:43 min.
Udostępnij:

W dzisiejszej audycji rozmawiamy o uchwale trzech izb Sądu Najwyższego, według której sędziowie powołani przez obecną KRS nie są uprawnieni do orzekania. Strona rządowa twierdzi natomiast, że decyzja SN nie ma mocy prawnej. Znaleźliśmy się więc w chaotycznym państwie, w którym obywatele czy firmy nie mają pewności i jasności, które przepisy są obowiązujące. Rozwiń »

Wojciech Pawłuszko i Andrzej Bobiński mówi o konsekwencjach dla ustroju prawnego, sądów i obywateli oraz kreślą scenariusze, jak spór można rozwiązać i wybrnąć z bezprecedensowego kryzysu państwowego.

W drugiej części Hanna Cichy i Karol Tokarczyk rozmawiają o śmiertelnym wirusie, który rozprzestrzenia się w Chinach i jego wpływie na gospodarkę. Pierwszymi ofiarami będą turystyka, transport i szerzej usługi. Jako kolejne ucierpią chińskie firmy eksportowe, co przełoży się na sytuację gospodarki światowej. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA