REKLAMA

Pudełko, koperta i karta życia

Przewodnik TOK FM dla Seniorów
Data emisji:
2020-01-29 17:50
Czas trwania:
01:32 min.
Udostępnij:

Są niewielkie, trzyma się je w lodówce, widnieje na nich wizerunek serca i mogą pomóc uratować życie. Co to takiego? Pudełka i koperty życia dla starszych osób. Rozwiń »
Działa to tak: starsza osoba zaopatruje się w specjalny pojemnik albo kopertę, w których przechowuje się formularz z informacjami na temat chorób, alergii, przyjmowanych leków i numery telefonów do bliskich. Można w nich umieścić też polecenie, komu przekazać klucze do mieszkania na wypadek trafienia do szpitala albo np. co w takiej sytuacji należy zrobić z domowymi zwierzętami. Warto, by informacje na temat stanu zdrowia uwiarygodnił swoim podpisem lekarz rodzinny.
Tak przygotowany pojemnik lub kopertę wkłada się do lodówki, a na lodówce umieszcza się magnes, by było wiadomo, że taki przedmiot w niej jest.
Dzięki temu, w sytuacji, gdy starszy człowiek potrzebuje pomocy, a nie ma już z nim kontaktu, bo dostał np. wylewu lub udaru, ratownik medyczny może sięgnąć po "Pudełko lub kopertę życia" i szybko reagować.
Analogicznie działa karta życia - pozwala na szybką reakcję służbom medycznym. Ją nosi się zawsze przy sobie, w portfelu.
Zarówno karty, koperty, jak i pudełka życia można kupić, np. przez internet. Takie pakiety często są też dostępne w urzędach miast i w intytucjach, które działają na rzecz seniorów. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik seniora Małgorzata Połczyńska dobry wieczór dziś na początek zagadka są niewielkie trzyma się w lodówce widnieje na nich wizerunek serca mogą pomóc uratować życia są to takiego pudełka i koperty życia dla starszych osób działają tak starsza osoba zaopatruje się specjalny pojemnik albo kopertę w nich przechowuje formularz z informacjami na temat chorób alergii przyjmowanych leków niż z numerami telefonów do bliskiej może w nich też umieścić polecenie komu Rozwiń » przekazać klucze do mieszkania na wypadek, gdyby trafiła do szpitala albo co w takiej sytuacji należy zrobić z domowymi zwierzętami warto by informacje na temat stanu zdrowia uwiarygodnia swoim podpisem lekarz rodzinne tak przygotowany pojemnik lub kopertę wkłada się do lodówki na lodówce umieszcza się magnezu było wiadomo, że taki przedmiot jest dzięki temu w sytuacji, gdy starszy człowiek potrzebuje pomocy nie ma już z nim kontaktów dostęp np. w lewo lub udaru ratownik medyczny może sięgnąć po pudełko lub koperta życia i szybko zareagować analogicznie działa karta życia zwala na szybką reakcję służbom medycznym stan tylko różnicę żyją unosi się zawsze przy sobie, bo w portfelu zarówno karty koperty, jakie podał każde można kupić np. przez internet takie pakiety często są też dostępne w urzędach miast i instytucjach, które działają na rzecz seniorów przewodnik senioralne Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM DLA SENIORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA