REKLAMA

Opaska i bransoletka życia, które mogą ocalić życie

Przewodnik TOK FM dla Seniorów
Data emisji:
2020-01-30 17:50
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Dziś ciąg dalszy o przedmiotach, które mogą pomóc uratować życie. Tym razem: bransoletka życia. Z wyglądu przypomina zegarek, tyle że zamiast wskazówek ma dwa guziki: czerwony i zielony. Czerwony to nadajnik, a zielony to odbiornik. Rozwiń »
Taką bransoletkę senior nosi na stałe na ręce. Jeśli źle się poczuje, wciska czerwony guzik i w ten sposób uruchamia pomoc. Łączy się z nim opiekun z centrum operacyjnego - wszystko cały czas za pomocą opaski. Po rozmowie z seniorem pracownik, w zależności od sytuacji, wzywa karetkę albo dzwoni do rodziny lub sąsiadów.
A co jeśli senior np. straci przytomność lub upadnie i nie może wezwać pomocy? Bransoletka sama wyśle sygnał SOS do centrum operacyjnego, ponieważ jest wyposażona w czujnik upadku, licznik kroków i pomiar tętna. Dzięki temu zaalarmowani pracownicy centrum wezwą pomoc.
Wskaźniki w bransoletce przekazują im także informacje o poziomie naładowania baterii i alarmują, gdy bransoletka zostaje zdjęta.
Bransoletki życia są dostępne nie tylko w ramach komercyjnych usług. Kolejne miasta wdrażają programy, w ramach których oferują takie bransoletki samotnym seniorom. Warto sprawdzać, czy i w naszym mieście taki program już działa albo ma być uruchomiony. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik senioralne Małgorzata Połczyńska dobry wieczór dziś ciąg dalszy przedmiotach, które mogą pomóc uratować życie tym razem bransoletka życia z wyglądu przypomina zegarek, tyle że zamiast wskazówek ma zazwyczaj 2 guziki czerwone i zielone czerwone nadajnik, a zielone odbiorów taką bransoletkę z bierności na stałe na ręce, jeżeli poczuje się źle ściska czerwony guzik i w ten sposób uruchamia pomoc włączy się z nim wtedy opiekunów centrum Operacyjnego wszystko Rozwiń » cały czas za pomocą opaski porozmawia z seniorem pracownik w zależności od sytuacji wysyła karetkę albo dzwoni do rodziny lub sąsiadów, a są jeśli senior np. straci przytomność lub upadnie nie może wezwać pomocy bransoletkę na wyśle sygnał SOS do centrum Operacyjnego, ponieważ jest wyposażona w czujnik upadku licznik kroków pomiar tętna dzięki temu zaalarmowani pracownicy centrum wezwą pomoc z GUS wskaźniki branży Lecce przekazują im także informacje o poziomie naładowania baterii alarmują, gdy bransoletkę zostaje zdjęta wraz z oleckiej czy też opaski życia są dostępne nie tylko w ramach komercyjnych usług kolejne miasta wdrażają programy w ramach, których oferują takie bransoletki samotnym seniorom warto sprawdzać czy w naszym mieście taki program już działa albo ma być uruchomiona przewodnik senioralne Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM DLA SENIORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA