REKLAMA

Złota rączka, taksówka i karta seniora, czyli co miasta robią dla starszych

Przewodnik TOK FM dla Seniorów
Data emisji:
2020-01-31 17:50
Czas trwania:
01:21 min.
Udostępnij:

Dzisiaj o miastach przyjaznych seniorom. W Polsce są takie cztery z certyfikatem miasta przyjaznego starzeniu przyznawanym przez WHO. Są to: Gdynia, Ostrów Wielkopolski, Poznań i Opole. Rozwiń »
Te miasta mogą pochwalić się licznymi działaniami na rzecz starszych, między innymi zadbaniem o nispodłogowe autobusy i mieszkania senioralne, a także włączaniem seniorów w życie publiczne, choćby poprzez tworzenie Rad Seniorów.
Z kolei z raportu ikalkulator.pl, wynika, że w ubiegłym roku najlepszymi miastami dla seniorów były prócz Poznania, Kraków i Bydgoszcz.
Niezależnie od rankingów i certyfikatów, dobrych praktyk, po które sięgają włodarze, przybywa. Popularne zwłaszcza są:
- karta seniora uprawniająca do zniżek,
- usługi Złotej Rączki czyli prawo do drobnych bezpłatnych napraw kilka razy w roku,
- bezpłatne przejazdy taksówkami
- telefon zaufania
- ścieżki zdrowia do ćwiczeń
- dowożenie posiłków do domów
- wprowadzenie ,,Koperty Życia”, o której można posłuchać w poprzednim przewodniku Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik senioralne Małgorzata Czyńska dobry wieczór dzisiaj o miastach przyjaznych seniorom w Polsce są takie 4 z certyfikatem miasta przyjaznego starzeniu przyznawanym przez WHO są to Gdynia Ostrów Wielkopolski Poznań i wolę miasta mogą pochwalić się licznymi działaniami na rzecz starszych m.in. zadaniem niskopodłogowe autobusy mieszkania senioralne, a także włączeniem seniorów w życie publiczne choćby poprzez tworzenie rad seniorów z kolei z raportu kalkulatory PL Rozwiń » wynika, że w ubiegłym roku najlepszym miastem dla seniorów były prócz Poznania Kraków i Bydgoszczy niezależnie od rankingów certyfikatów dobrych praktyk, które sięgają włodarze przybywa popularne, zwłaszcza są karty seniora uprawniająca do zniżek usługi złotej rączki, czyli prawo do drobnych bezpłatnych napraw kilka razy w roku bezpłatne przejazdy taksówkami także kilka razy w roku telefon zaufania albo telefonu życzliwości ścieżki zdrowia do ćwiczeń dowożenie posiłków do domu i wprowadzenie kopertę życia, której można posłuchać w poprzednim przewodnik po przewodnik senior Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM DLA SENIORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA