REKLAMA

Potrafią się uśmiechać, podać kawę i wezwać pomoc. Oto roboty do opieki nad seniorami

Przewodnik TOK FM dla Seniorów
Data emisji:
2020-02-03 17:50
Czas trwania:
01:41 min.
Udostępnij:

Mogą podać leki, kawę lub herbatę. Pościelą łóżko i otworzą drzwi. Wezwą pomoc, jeśli osoba, której asystują, upadnie. Potrafią też rozweselić. Na ile roboty w opiece nad seniorami to nasza przyszłość?

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik seniora Małgorzata Baczyńska dobry wieczór w dzisiejszym przewodniku sprawdzimy jak w opiece nad starszymi ludźmi sprawdzają się robotę już teraz w wielu krajach zaczyna brakować wykwalifikowanych pielęgniarzy i opiekunów będzie coraz gorzej w Japonii za 5 lat może brakować nawet 380 000 pracowników opiekujących się starszymi osobami odpowiedział na te braki mogą stać się min najmniej w pewnym stopniu aprobatę takie rozwiązania są testowane m.in. w Japonii Rozwiń » Niemczech czy Finlandii, a co za robotę Peter to humanoid, który miasto 20 cm wzrostu i waży około 30 kg ma duże oczy i miłą aparycję Pepper potrafi rozpoznać twarze odwzajemnić uśmiech i witać się za pomocą uścisku dłoni towarzyszy seniorom w ćwiczeniach i poprawia humor większa PPE jest czas kin można nim zdalnie sterować wydawać polecenia np. żeby coś spadało Gaskin umie też zrobić kawę herbatę oraz rozpoznaje, kiedy osoba, której asystuje upadła i wzywa wtedy pomoc Eden to z kolei sztuczne ramię przymocowane do wózka inwalidzkiego pozwala sterować sobą za pomocą impulsów mięśni przydaje się w sytuacjach, gdy trzeba wcisnąć guzik będzie nacisnąć klamkę albo rozesłać łóżka, choć roboty nie zastąpią ludzi to mogą pomóc w codziennych czynnościach i sprawić, że ludzie starsi lub z niepełnosprawnością będą bardziej samodzielni przewodnik Senioralnych Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM DLA SENIORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA