REKLAMA

Śmiertelnie groźne upadki. Jak przemeblować mieszkanie, by ich uniknąć?

Przewodnik TOK FM dla Seniorów
Data emisji:
2020-02-04 17:50
Czas trwania:
01:40 min.
Udostępnij:

Upadki seniorów najczęściej zdarzają się im we własnym domu i jego najbliższym otoczeniu. Co warto zmienić w mieszkaniu, by zminimalizować ryzyko ich wystąpienia?

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik seniora Małgorzata Połczyńska dobry wieczór, a dzisiaj będzie o bezpieczeństwie i upadki seniorów, bo o nich mowa, w których dochodzi do urazów są 1 z głównych przyczyn niepełnosprawności i piątą co do częstotliwości przyczyną zgonów osób 70 piątym roku życia dane są, tym bardziej zatrważająca, że w przypadku 80 latków połowa z nich wg statystyk wyznaje przynajmniej 1 upadku rocznie jak, więc zmniejszyć ryzyko upadku we własnym domu oto kilka rad Rozwiń » zrezygnuje z dywaników lub podróż po nie ma ten poślizg owe i osób z podłogi zbędne kable oraz wszystkie inne rzeczy, które łatwo się przewrócić zdemontuje progi w toalecie zastosuje nakład serwisową, która podwyższa sedesy, więc łatwiej siadania wstawania najlepiej wybierz taką z uchwytami po bokach uchwyty pomagające zachować równowagę przydadzą się też po obu stronach umywalki i pani używa nie powinien znaleźć się też stopień, który ułatwia wchodzenie środkowa inne miejsce krzesełka wycenia zadba również odpowiednie oświetlenie to, zwłaszcza podłóg schodów blatów roboczych szczególnie zalecany jest oświetlenie punktowe tak jak w sufitach podwieszanych oraz listwy przypodłogowe oświetleniem LED umieść przy łóżku lampka z łatwo dostępnym łącznikiem więcej informacji na temat projektowania wnętrz dla seniorów znajdziesz oczywiście w internecie m.in. w raporcie pt. cechy bezpiecznego mieszkania seniora przewodnik sen Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM DLA SENIORÓW

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA