REKLAMA

O Trójkącie Weimarskim i F-35

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-02-07 18:10
Prowadzący:
Czas trwania:
35:46 min.
Udostępnij:

Marek Świerczyński wraz z polskimi ekspertami ds. międzynarodowych rozmawia o wznowieniu spotkań Trójkąta Weimarskiego na szczeblu przywódców państw, czyli o pomyśle, który podczas wizyty w Polsce przedstawił prezydent Emmanuel Macron. Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich mówi o nowym otwarciu w relacjach polsko-francuskich, ponieważ Francuzi zrozumieli, że izolacja Polski się nie sprawdza. Według Piotra Burasa z Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych wizyta Macrona jest reakcją na nieudaną próbę budowy nowej Europy w tandemie niemiecko-francuskim. Michał Baranowski dodaje, że deklaracje dotyczące obronności i europejskiego bezpieczeństwa są interesującym początkiem. Rozwiń »

W drugiej części naszym gościem jest płk (rez.) Krystian Zięć, z którym rozmawiamy o szansach i wyzwaniach, które rodzi zakup samolotów F-35. Zięć wskazuje, że koszty zakupu 32 samolotów to ok. 30 proc. całych kosztów systemu bojowego, które Polska będzie musiała ponieść. Wyzwaniem będą też wyszkolenie i utrzymanie odpowiedniej grupy osób, która zajmie się obsługą nowych myśliwców.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA