REKLAMA

Nieswoiste zapalenia jelit - co jest przyczyną - hipotezy

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-02-11 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Wczoraj powiedziałam, że u podstaw nieswoistych zapalnych chorób jelit, z których najczęściej występują choroba Leśniowskiego - Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego - a są to choroby bardzo poważne leży nieprawidłowa reakcja naszego organizmu na nasz własny mikrobiom, czyli całość mikroorganizmów występujących w naszym ciele. Rozwiń »
Dlaczego tak się dzieje:

Są dwie teorie tłumaczące to zjawisko;
pierwsza z nich przyczynę widzi w zbyt sterylnym dzieciństwie - staramy się wybić, zniszczyć wszystkie patogeny wokół nas, a środków chemicznych do tego mamy multum. To powoduje, że dziecko nie ma z nimi kontaktu i w efekcie jego naturalne środowisko mikroorganizmów w przewodzie pokarmowym, nie jest takie jakie powinno być.
Druga teoria mówi, że jemy coraz więcej produktów przetworzonych i substancje w nich zawarte; poprawiające smak, zapach, barwy oraz konserwanty i zagęstniki zmieniły florę bakteryjną naszych jelit.

Uważa się także, że coraz więcej osób choruje na nieswoiste zapalenia jelit z powodu wzrastającego zanieczyszczenia środowiska oraz przewlekłego stresu. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie żąda Ewa Podolska, czyli powiedziałam, że u podstaw nieswoistych zapalnych chorób jej, w których najczęściej występują choroba Leśniowskiego Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego są choroby bardzo poważne leży nieprawidłowa reakcja naszego organizmu na nasz własny mikro pionów, czyli całość mikroorganizmów występujących w naszym, dlaczego tak się dzieje są 2 teorie tłumaczące to zjawisko pierwsza z nich przyczynę widzi zbyt Rozwiń » terenem dzieciństwo staramy się, by zniszczyć wszystkie patogeny wokół nas środków chemicznych dlatego mamy Mutu to powoduje, że dziecko nie ma z nimi kontaktu i w efekcie jego naturalne środowisko mikroorganizmów przewodzie pokarmowym nie jest takie, jakie powinno być droga tory mówi żyjemy coraz więcej produktów przetworzonych i substancje w nich zawarte poprawiające smak zapach barwy oraz konserwanty i agencji Niki zmieniły florę bakteryjną naszych uważa się także, że coraz więcej osób choruje na nieswoiste zapalenie jelit z powodu wzrastającego zanieczyszczenia środowiska oraz przewlekłego stresu więcej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA