REKLAMA

Co się dzieje, gdy nerki nie pracują?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-02-20 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Co się dzieje w naszym organizmie, gdy nerki zaczynają źle pracować. Przypominam - najciężej nerki pracują, gdy produkują nie dużo, lecz mało moczu. Ponieważ muszą wtedy wodę z powrotem pochłaniać Rozwiń »

Co się dzieje, gdy nerka zaczyna nie funkcjonować. W organizmie zaczyna zbierać się woda. Pojawiają się procesy zapalne, które uszkadzają komórki.
Pobudzeniu ulega też układ immunologiczny, który atakuje własne tkanki.

Organizm wie, wie że ma za dużo wody i przestaje wydzielać hormon wodę zatrzymujący.
Jednak ten sam hormon podnosi ciśnienie. Gdy go nie ma to ciśnienie zaczyna się obniżać. Ale wtedy włączają się inne mechanizmy, które starają się na powrót ciśnienie podwyższyć.
W ten sposób powstaje mechanizm błędnego koła. którego organizm sam nie jest w stanie przerwać.
Jest jeszcze inny skutek złej pracy nerki;

W organizmie zaczynają zbierać się nie tylko woda lecz też inne produkty, których nerka nie usuwa. Zatruwają go. W efekcie zaczynają chorować komórki nerwowe, mięśniowe, komórki oczu, jelita, komórki rozrodcza - wszystkie, łącznie z kośćmi. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska co się dzieje w naszym organizmie, gdy nerki zaczynają źle pracować przypominam najciężej nerki pracują produkują nie dużo, lecz mało moczu, ponieważ muszą wtedy z powrotem pochłonie wody co się dzieje, gdy nerka zaczyna funkcjonować w organizmie zaczyna zbierać woda pojawiają się procesy zapalne, które uszkadzają komórki pobudzeniu ulega układ immunologiczny, który zaczyna się buntować i atakuje własne tkanki Rozwiń » organizm wie, że za dużo wody przestaje wydzielać hormon wodę, zatrzymując jednak ten sam hormon podnosi ciśnienie, gdy go nie ma co dziś nie zaczyna się obniżać, ale wtedy włączają się inne mechanizmy, które starają się na powrót ciśnienie podwyższyć w ten sposób powstaje mechanizm błędnego koła, którego organizm sami w stanie przerwać jeszcze inny skutek z płatnych w organizmie zaczyna zbierać nie tylko wodza, lecz też inne produkty, których organizm usuwa zatruwają efekcie zaczynają hodować komórki nerwowe mięśniowe komórki oczu jelita komórki rozrodcze wszystkie łącznie z kości więcej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Z pakietem "Aplikacja i WWW" - niezbędna wiedza zawsze pod ręką!

KUP TERAZ do 40% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!