REKLAMA

Przewlekła niewydolność nerek - uwaga na białko !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-02-25 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:33 min.
Udostępnij:

A dlaczego chorujemy na przewlekła chorobę nerek ? Rozwiń »
To kwestia naszej kultury twierdzi prof. Ryszard Gellert. Nie pijemy wody, bardzo dużo solimy, jemy dużo mięsa, dużo białka. Dlatego tak krótko żyjemy i najczęściej umieramy na serce. Nie ma choroby serca bez choroby nerek. Jeżeli serce jest chore, chore są nerki, jeżeli nerki są chore, chore jest serce. Zawsze.
Ludzie, którzy piją dużo płynów albo są wegetarianami, zdecydowanie rzadziej chorują na nerki? Dlaczego ? Bo w diecie wegetariańskiej jest mnóstwo żywności bogatej w wodę. a zdecydowanie mniej tego, co nerka musi z trudem usuwać, czyli produktów białkowych.
Białka jemy wszyscy stanowczo za dużo. Prawidłowa ilość, którą powinniśmy spożywać, to 0,8 do maksymalnie 1 grama na kilogram masy ciała na dobę.
Chodzi nie tylko o produkty nabiałowe, ale i o mięso, które nas zakwasza.
Dieta wegetariańska dostarcza substancje, które neutralizują kwasy powstające z białek roślinnych. Dlatego jest zdecydowanie zdrowsza.
Osoby, które stosują diety wysokobiałkowe, by schudnąć powinny bardzo dużo pić, a często tego nie robią. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik w TOK FM na zdrowie widok Ewa Podolska umieramy z powodu niewydolności nerek, ponieważ nie badamy i pozwalamy chorobie rozwija, dlaczego chorujemy na przewlekłą chorobę to kwestia naszej kultury twierdzi profesor rysem wiele nie pijemy wody bardzo duże Soliny jemy dużo mięsa dużo białka dlatego dekorujemy najczęściej umieramy na serce ma choroby serca bez choroby nerek, jeżeli serce jest chore chore są one, jeżeli nerki chory chory jest zawsze ludzie, którzy piją dużo Rozwiń » wpływów albo są wegetarianami zdecydowanie rzadziej chorują dane, lecz do, bo w diecie wegetariańskiej jest mnóstwo żywności bogatej wodę zdecydowanie mniej tego co nerka musi z trudem usuwać, czyli produktów białkowych białka i my wszyscy stanowczo za dużo prawidłowa ilość, którą powinniśmy spożywać do 08 do maksymalnie 1g na kilogram masy ciała na dobę chodzi nie tylko produkty nabiałowe, ale i mięso, które nas za twarz dieta wegetariańska dostarcza substancje, które neutralizują kwasy powstające Białek roślinnych dlatego jest zdecydowanie zdrowsze osoby na co dzień, które stosują diety wysokobiałkowej schudnąć powinny bardzo dużo pić, a często tego nie robią więcej jutro 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA