REKLAMA

Nerki - za mało pijemy

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-02-27 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

Gdy mówię o nerkach ciągle jak mantra pojawia się zdanie: za mało pijemy !!! Pamiętają Państwo; nerki nie pracują ciężko wtedy, kiedy produkują dużo moczu, tylko wtedy, kiedy produkują go mało, dlatego że muszą całą wodę z powrotem pochłonąć. To wtedy muszą się naprawdę ciężko napracować..... Rozwiń »

Tymczasem my pijemy za mało co najmniej o pół litra. Robiono badania, które pokazują, że dzieci które nie piją rano płynów, w szkole mają gorszą koordynację i gorszą koncentrację. Czyli gorzej się uczą. Badania te były robione we Francji - tam większość dzieci idzie do szkoły, nie pijąc rano płynów, nie uzupełniając tego co straciły w nocy. Ciekawe jak jest w Polsce ?

Tak naprawdę to każdy dzień powinniśmy zacząć od wypicia co najmniej szklanki wody. Są ludy - my je nazywamy "prymitywnymi", które dzień rozpoczynają od wypicia 1,5 do 2 litrów wody. Wiedzą co robią. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
TOK FM na zdrowie rządu Ewa Podolska mówią nerkach ciąg jak mantra pojawia się zdanie za mało pijemy pamiętają państwo nerki nie pracują ciężko wtedy, kiedy produkuję dużo moczu tylko wtedy, kiedy produkują go mało, dlatego że muszą całą wodę z powrotem pochłonąć to wtedy muszą się naprawdę ciężka praca tymczasem pijemy za mało co najmniej pół litra nowelę badania, które pokazują, że dzieci, które nie pije rano płynów skalę mają gorszą koordynację Rozwiń » gorszą koncentrację, czyli korzy się wówczas badania były robione we Francji tam większość dzieci idzie do szkoły i 5 rano płynów nie uzupełnię z tego co straciły w nocy ciekawe jest w Polsce tak naprawdę to każdy dzień powinniśmy zacząć od picia co najmniej szklanki wody są ludy my nazywamy prymitywnymi, które dzień rozpoczynają od wybicia 1,5 do 2l wody wiedzą co robi przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie umknęła audycja nic straconego Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA