REKLAMA

Jak właściwie myć ręce?

Przewodnik Higieniczny TOK FM
Data emisji:
2020-03-04 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

Mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym koronawirusa i wirusa grypy. Rozwiń »

Mycie rąk, cóż prostszego - każdy powie. Ale mycie myciu nierówne. Można ręce umyć dobrze i umyć źle.

Oto przepis na właściwe umycie rąk. Myjemy je w dużej ilości bieżącej ciepłej wody z użyciem mydła.

Zaczynamy. Zwilżamy ręce ciepłą wodą, potem nakładamy mydło w zagłębieniu dłoni a następnie rozprowadź je czubkami palców drugiej ręki.

Teraz namydlamy obydwie wewnętrzne powierzchnie dłoni. Splećmy palce i namydlmy je. Wnętrze dłoni mamy umyte - pora na wierzch dłoni.

Namydlmy wierzch jednej dłoni wnętrzem drugiej i odwrotnie. Pora na kciuki. Namydlmy kciuk jednej dłoni i na przemian. I na sam koniec namydlmy obydwa nadgarstki.

I już - spłuczmy je pod bieżącą i wysuszmy starannie wycierając w ręcznik. Nie powinno nam to zająć więcej niż 20 sek. Skomplikowane ? Tylko - za pierwszym razem.

Myjmy ręce jak najczęściej!

A jeśli nie mamy bieżącej wody, użyjmy do przetarcia rąk chusteczek lub żelu, których rolą jest dezynfekcja. Są powszechnie dostępne. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
dzień dobry Ewa Podolska mycie rąk jest 1 z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzenienia się wirusów w tym Korona wirusa wirus grypy mycie rąk cóż prostszego każdy powie, ale mycie myciu nierówne można ręce umyć dobrze i umieć źle, a oto przepis na właściwe umycie rąk myjemy je w dużej ilości bieżącej ciepłej wody z użyciem mydła zaczynamy dziś mamy ręce ciepłą wodą potem nakładamy mydło zagłębienie dłoni, a następnie rozprowadzamy je Rozwiń » czubkami palców drugiej ręki teraz mamy dla obie zewnętrzne powierzchnie dłoni spędzimy palce na melinie wnętrze dłoni mamy umyte pora na wierzch dłoni na myśl wieś 1 dłoni wnętrza drugi odwrotnie poranek kciuk na medialnych kciuk 1 dłoni np. i na sam koniec na mylny obydwa nadgarstki i już spuśćmy pod bieżącą wodą i służymy starannie wycierając ręcznik nie powinno nam zająć więcej niż 20 sekund skomplikowane tylko za pierwszym razem myjmy ręce jak najczęściej, a jeśli nie mamy bieżącej wody użyjmy do przetarcia rąk chusteczek lub żelu, których rolą jest dezynfekcja są powszechnie dostępne Ewa Podolska Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK HIGIENICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA