REKLAMA

Facebook bierze się za swoje komunikatory. Nowości dostają Messenger i Whatsapp

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2020-03-10 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

Dobre wieści dla tych z Państwa, którzy korzystają z komunikatorów Facebooka. A przypomnijmy, nie jest to tylko Messenger, bo firma Marka Zuckerberga w 2014 roku za 16 miliardów dolarów kupiła Whatsappa. Rozwiń »

Zacznijmy od Messengera. Facebook chwali się, że jego wersja na urządzenia Apple została napisana od samego początku. Kod liczy teraz 360 tysięcy linii, podczas gdy stara wersja miała ich aż ponad milion 700 tysięcy. Oczywiście przekłada się to na rozmiar aplikacji, bo jest teraz 4 razy mniejsza, a jeśli mniejsza to oczywiście również na prędkość uruchamiania. Facebook chwali się, że Messenger startuje teraz dwa razy szybciej od swojego poprzednika. A sam funkcjonalność komunikatora została ograniczona do jej podstawowego zadania: po prostu komunikowania się z innymi.

Od kilku dni Messenger ma swoją wersję również na komputery systemem macOS. Jeszcze nie we wszystkich krajach, ale bez problemu można go pobrać m.in. z polskiego, francuskiego, australijskiego czy meksykańskiego AppStore’a na Maku.

Z kolei Whatsapp zyskał ostatnio jedną prostą funkcję, choć pożądaną przez wielu. Można z niego korzystać w tzw. Ciemnym trybie. Na iPhone’ach i iPadach włączy się automatycznie, jeśli taki tryb jest już aktywny w ustawieniach systemu. Z kolei w urządzeniach z Androidem należy wejść do ustawień Whatsappa, potem wybieramy pozycję “czaty”, potem “motyw” i wybieramy opcję “ciemny”. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski dzień dobry mam dobre wieści dla tych z państwa, którzy korzystają z komunikatorów Facebooka tak komunikatorów przypomnijmy nie jest to tylko Messenger, bo firma Marka Zuckerberga w 2014 roku za 16 miliardów dolarów kupił od Sasa zacznijmy jednak od menedżera Facebook chwali się, że jego wersja na urządzenia apu została napisana od samego początku kod liczy teraz 360 000 linii podczas gdy stara wersja miała ich ponad Rozwiń » 1 700 000 oczywiście przekłada się na rozmiar aplikacji jest teraz 4× mniejsza jeśli mniejsza oczywiście również na prędkość uruchamiania Facebook chwali się, że sędzia startuje teraz 2× szybciej od swojego poprzednika, a sama funkcjonalność komunikatora została ograniczona do jej podstawowego zadania po prostu komunikowania się innymi od kilku dni sędzia ma również swoją wersję na komputery systemy MAK US jeszcze nie we wszystkich krajach, ale bez problemu można go pobrać m.in. z polskiego francuskiego australijskiego czy meksykańskiego AppStore na maku z kolei whatsapp zyskał ostatnio 1 prostą funkcję, choć pożądaną przez wielu można z niego korzystać teraz już w tzw. ciemnym trybie na iPhone ach, włączy się automatycznie jeśli taki tryb jest już aktywny w ustawieniach systemu z kolei w urządzeniach z Androidem należy wejść do ustawiło Sapa potem wybieramy pozycję czaty potem motyw i wybieramy opcję ciemne do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA