REKLAMA

Zakupy online bardziej szkodliwe dla środowiska niż zaopatrywanie się w lokalnych sklepach?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2020-03-18 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:10 min.
Udostępnij:

- Jeśli uważasz, że kupowanie przez internet jest bardziej przyjazne dla środowiska niż udanie się do pobliskiego sklepu, zastanów się jeszcze raz - pisze na swoich stronach CNN. Rozwiń »

W opublikowanym raporcie w amerykańskim czasopiśmie naukowym Environmental Science & Technology badacze dowodzą, że lokalne kupowanie szybko zużywających się produktów typu papier toaletowy, szampon czy pasta do zębów jest bardziej eko niż regularne zamawianie ich online. Oczywiście wiele zależy również od tego jak kupujemy takie rzeczy przez internet. Zasada jest prosta: im częściej tym gorzej dla środowiska. Częste zakupy generują więcej śmieci w postaci użytych materiałów do pakowania i transportu. Jeszcze gorzej, gdy zamawiane produkty pochodzą z różnych centrów dystrybucyjnych. To oczywiście duże uproszczenie. Naukowcy badali brytyjski rynek i zaznaczają, że wiele zależy od kraju i zachowań konsumentów.

Dla nas bez wątpienia będzie dobrze, jeśli na proste zakupy udamy się sami. Nawet dla samego ruchu.

Link do tekstu: Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski dzień dobry jeśli uważasz, że kupowanie przez internet jest bardziej przyjazne dla środowiska niż udanie się do pobliskiego sklepu zastanów się jeszcze raz pisze na swoich stronach 1 w opublikowanym raporcie w amerykańskim czasopiśmie naukowym and alimentów science and Technology badacze dowodzą, że lokalne kupowanie szybko zużywające się produktów typu papier toaletowy szampon czy pasta do zębów jest bardziej ekologiczne Rozwiń » niż regularne zamawianie ich on-line oczywiście wiele też zależy od tego jak kupujemy takie rzeczy przez internet zasada jest prosta im częściej tym gorzej dla środowiska częste zakupy generują więcej śmieci w postaci użytych materiałów do pakowania transportu jeszcze gorzej, gdy zamawiane produkty pochodzą z różnych centrów dystrybucyjnych to oczywiście duże uproszczenie naukowcy badali brytyjski rynek i zaznaczają, że wiele też zależy od kraju i zachowań konsumentów dla nas bez wątpienia będzie dobrze jeśli takie proste zakupy udamy się sami nawet do samego ruchu link do artykułu badaniu znajdą państwo w opisie podcastu na TOK FM PL do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA