REKLAMA

O wyborach w czasach zarazy

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-03-11 19:30
Prowadzący:
Czas trwania:
19:24 min.
Udostępnij:

W dzisiejszym odcinku Wojciech Szacki i Ryszard Łuczyn zastanawiają się, czy i jak można przesunąć termin wyborów i przedłużyć kadencję Andrzeja Dudy. To wciąż odległy scenariusz, choć szef kancelarii premiera wspominał, że dopuszcza taką możliwość. Rząd mógłby zmienić datę wyborów, jeżeli ogłosiłby stan klęski żywiołowej, a prezydent na wniosek rządu może wprowadzić stan wyjątkowy. Ogłoszenie jednego ze stanów nadzwyczajnych prawdopodobnie oznaczałoby również zawieszenie kampanii, ale przepisy nie są tu jasne. Rozwiń »

Głównym tematem kampanii stał się koronawirus, wszystkie komitety odwołały konwencje i przesunęły punkt ciężkości na konferencje prasowe, internet i media społecznościowe. Niezwykle ważnym czynnikiem stają się działania rządu - sprawność w powstrzymywaniu epidemii to dodatkowe punkty dla Andrzeja Dudy, a każde potknięcie będzie działało na korzyść opozycji.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA