REKLAMA

Nadciśnienie? Mam, ale nie leczę

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-03-18 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

10, 12, nawet 14 milinów Polaków może mieć nadciśnienie. Różne są szacunki. Jedno jest pewne. Za wielu ! Połowa o tym nie wie. Rozwiń »
A jak wie to się nie leczy. Nie bierzemy lekarstw. Mechanizm jest bardzo prosty: mamy za wysokie ciśnienie, zaczynamy brać leki, ciśnienie spada, uważamy się za wyleczonych. Tymczasem leki na nadciśnienie trzeba stosować przez cały czas. Tylko wtedy może być ono na zalecanym poziomie. Niestety efekt takiego postępowania jest taki, że wysokie ciśnienie występuje w naszym kraju aż u 43% pacjentów po zawale serca.
Badania w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego pokazały, że po upływie pół roku leczenie przerywa co trzeci chory, po roku leki zażywa trochę więcej niż połowa pacjentów, a po 2 latach już tylko 30 procent.
W Europie za prawidłowe uznaje się wciąż ciśnienie nieprzekraczające 140/90 mmHg i przy takim kryterium w Polsce jest 14 mln osób z nadciśnieniem. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dr Ewa Podolska 1012, a nawet 14 000 000 Polaków może być nadciśnienie różne są szacunki jedno jest za dużo słowa o tym nie wie, a ja wie co się nie leczy nie bierze lekarstw mechanizm jest bardzo prosty mamy wysokie ciśnienie zaczynamy brać leki ciśnienie spada uważamy się za wyleczonych tymczasem leki na nadciśnienie trzeba stosować przez cały czas tylko wtedy może być ona zalecany poziom niestety efekt takiego postępowania jest taki, że Rozwiń » wysokie ciśnienie występuje w naszym kraju, a 43% pacjentów po zawale serca badania w collegium medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego pokazały, że po upływie pół roku leczeniu przebywa co trzeci chory po roku leki zażywa trochę więcej niż połowa pacjentów, a po 2 latach już tylko 30% w Europie za prawidłowe uznaje się wciąż ciśnienie nieprzekraczające 14090 mm słupa rtęci i przy takim kryterium w Polsce jest 14 000 000 osób zna wcześniej przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Z pakietem "Aplikacja i WWW" - niezbędna wiedza zawsze pod ręką!

KUP TERAZ do 40% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!