REKLAMA

Fala dezinformacji

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-03-19 18:50
Prowadzący:
Czas trwania:
11:29 min.
Udostępnij:

Europejska Służba Działań Zewnętrznych opublikowała raport o dezinformacji dotyczącej koronawirusa. Z dokumentu wynika, że rozsiewaniem fałszywych informacji zajmują się głównie media i konta społecznościowe związane z Rosją. Rozwiń »

Przykładów dezinformacji jest sporo, najczęściej rozpowszechniane twierdzenia dotyczą źródeł koronawirusa. Że miał być bronią biologiczną, która wymknęła się spod kontroli i nad którą miały pracować Chiny, USA czy Wielka Brytania. Czy że za szerzenie epidemii są odpowiedzialni imigranci. Polskę obiegła zaś plotka, że rząd zamierza odizolować miasta i odciąć wszelkie połączenia z Warszawą.

Autorzy fałszywych informacji chcą podważyć zaufanie do europejskich systemów ochrony zdrowia i do władz publicznych. A w konsekwencji wiarę w demokratyczne mechanizmy. Próbują też wzbudzać niepokój, strach czy nawet panikę wśród europejskich obywateli.

Platformy cyfrowe i telekomunikacyjne współpracują z rządami państw, Komisją Europejską i Światową Organizacją Zdrowia, by ograniczyć plagę fałszywych informacji.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA