REKLAMA

Jak państwa walczą z koronawirusem

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-03-20 19:10
Prowadzący:
Czas trwania:
30:55 min.
Udostępnij:

Państwa na całym świecie w przeróżny sposób reagują na pandemie koronawirusa. Można jednak wyróżnić cztery podstawowe modele, o których mówią analityk ds. bezpieczeństwa Piotr Łukasiewicz i analityk ds. europejskich Paweł Wiejski. Rozwiń »

Pierwsze podejście opiera się na wcześniejszych doświadczeniach z epidemiami oraz szybkiej i ostrej reakcji. Spotkać je można w państwach dalekowschodnich, np. w Chinach czy Singapurze. Drugie jest charakterystyczne dla państw europejskich, które działają z opóźnieniem i stopniowo wprowadzają ograniczenia. Trzecie podejście jest łagodne, stonowane i charakterystyczne dla Brytyjczyków. Ostatnie to instrumentalizacja epidemii, czyli próba jej wykorzystania dla politycznych celów, co w różnych formach widać w USA i Rosji.

Epidemię trudniej opanować w państwach, gdzie pierwszą reakcją władz jest kalkulacja polityczna. Szybkie i agresywnie wprowadzane metody zapobiegania epidemii w połączeniu z modelem społeczeństwa opartego na posłuszeństwie albo zaufaniu wobec władzy sprzyjają jej szybkiemu ograniczeniu.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA