REKLAMA

Stan epidemii: Rząd zaostrza kontrolę

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-03-20 20:30
Prowadzący:
Czas trwania:
08:59 min.
Udostępnij:

Na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister edukacji Dariusz Piontkowski ogłosili, że zajęcia w szkołach najwcześniej rozpoczną się po świętach wielkanocnych. Rozwiń »

I co ważniejsze ogłosili, że wprowadzają w Polsce stan epidemii, który pozwala na surowsze ograniczeń i kontrole, na przykład władze będą mogły zamknąć miasta i zakazać wjazdu czy wyjazdu z różnych obszarów. Wprowadzenie stanu epidemii nie oznacza przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

Słyszymy o kolejnych politykach, którzy są zarażeni koronawirusem i objęci kwarantanną domową. Dziś dowiedzieliśmy się o pozytywnych wynikach testów jednego z wiceministrów w resorcie zdrowia, europosła PSL Adama Jarubasa i dwóch doradców ministerstwa sprawiedliwości. Nieoficjalnie dowiadujemy się też, że w przyszłym tygodniu posiedzenie Sejmu może odbyć się w trybie zdalnym.

Trwają też intensywne prace nad szczepionką. Kilka globalnych firm farmaceutycznych, między innymi Roche, Sanofi Pasteur i Johnson & Johnson, ogłosiło, że będą wymieniać się wynikami swoich badań i zasobami. Tymczasem prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii Ernest Kuchar obawia się, że Polacy nie będą mieli szybkiego dostępu do szczepionki. Sposobem na szybsze uzyskanie szczepionki mogą być wspólne zakupy Unii Europejskiej.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA