REKLAMA

Nadciśnienie jak mierzyć cz.1

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-03-23 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Jak zmierzyć sobie prawidłowe ciśnienie krwi? Mierzyć codziennie powinni wszyscy ci, którzy mają zdiagnozowane podwyższone ciśnienie. Wydaje się to bardzo proste - zakładam rękaw ciśnieniomierza na ramię lub ciśnieniomierz nadgarstkowy na nadgarstek - naciskam przycisk i już. Rozwiń »

Tymczasem często popełniamy błędy, które skutkują nieprawidłowym wynikiem pomiaru. I tak - pamiętajmy - mierzymy ciśnienie spoczynkowe. A więc przed pomiarem posiedźmy spokojnie - ideałem byłoby z 15 minut .
Jeżeli zdarzyło się coś co spowodowało nasz stres - poczekajmy z pomiarem. Gorączka, ból i stres mogą zmienić nasze ciśnienie To samo jeśli zjedliśmy duży posiłek w czasie ostatniej godziny.
Nie można pić kawy i palić papierosów co najmniej 30 minut przed pomiarem ciśnienia.

Jeżeli jesteśmy z wyziębienia lub rozgrzani, też trzeba chwilkę odczekać.

Pomiaru dokonujemy z reguły na kończynie górnej niedominującej, czyli u praworęcznych osób na lewej, u leworęcznych na prawej. Gdy pierwszy raz mierzy się ciśnienie należy je zmierzyć na obu rękach i jeśli wartości różnią się istotnie, kolejnych pomiarów należy dokonywać konsekwentnie po tej stronie, po której ciśnienie było wyższe.

Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie Dydo Ewa Podolska jak zmierzyć sobie prawidłowe ciśnienie krwi mierzyć codziennie powinni wszyscy ci, którzy mają zdiagnozowany podwyższone ciśnienie wydaje się to bardzo prosty zakłada ręka ciśnieniomierze ramie lub ciśnieniomierzy nadgarstkowych nadgarstek naciskam przycisk iłów tymczasem często popełniamy błędy, które skutkują nieprawidłowym wynikiem pomiaru ita pamiętaj mierzymy ciśnienie spoczynkowe, a więc przed pomiarem poszliśmy Rozwiń » spokojnie ideałem byłoby 15 mit, jeżeli zdarzyło się coś co spowodowało nasz stres poczekajmy wspomniał gorączka ból stres mogą zmienić w naszej części to samo jeśli zjedliśmy duży posiłek w czasie ostatnich godzin nie można pić kawy i palić papierosów co najmniej 30 minut przed pomiarem ciśnienia, jeżeli jesteśmy wyżej biedni lub rozgrzani też trzeba chwilę czeka pomiaru dokonujemy z reguły na kończynie górnej nie dominującej, czyli uprawa chętnych osób na lewej u leworęcznych na prawej ręce, gdy pierwszy raz mierzy ciśnienie należy zmierzyć na obu rękach jeśli wartości różnią się istotnie kolejnych pomiarów należy dokonywać konsekwentnie po tej stronie, po której dziś nie byłoby przewodnik medyczny na zdrowie od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Z pakietem "Aplikacja i WWW" - niezbędna wiedza zawsze pod ręką!

KUP TERAZ do 40% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!