REKLAMA

Nie tylko starsi mają problem

Fakt, nie mit
Data emisji:
2020-03-25 16:50
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
01:47 min.
Udostępnij:

Koronawirus zabija najwięcej osób starszych. Ale nie powinniśmy się łudzić, że dla młodych jest niegroźny. Takie mylne wrażenie sprawia, że młodzi roznoszą chorobę i sami umierają.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
fakt nie dzień dobry tu Piotr Stanisławski bloga Crazy nauka audycji Homo science serii fakt nimi rozbraja na zmianę Aleksandra Stanisławska mity plotki związane skoro wirusem tym razem chciałbym zajęcie czymś co jest bardziej nieporozumieniem niż mitem chodzi o to dla kogo niebezpiecznie skoro na wirus od samego początku epidemii obserwowano, że najwięcej przypadków śmierci dotyczy osób starszych generalna zasada, mówi że powyżej sześćdziesiątego roku życia ryzyko zaczyna Rozwiń » wyraźnie rosnąć, a osób po osiemdziesiątce śmiertelną w wypadku zachorowania sięga nawet kilkunastu procent nawet kilkunastu to mało precyzyjne określenie trzeba jednak pamiętać, że te liczby bardzo różnią się w zależności od kraju np. w Korei Południowej zmarł 926% chorych po osiemdziesiątym roku życia podczas gdy w Hiszpanii liczba ta sięgnęła niemal 18% jak zwykle w takich sytuacjach mówimy o tych liczbach, które robią największe wrażenie przez to pojawia się często niebezpieczne przekonanie, że młodsi nie bardzo mają się, czego obawiać efekt lekceważenie zagrożenia wspólne wyjścia i spotkania oczywiście teraz po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń pewnie takie imprezy zostaną ograniczone przynajmniej w teorii, ale tak naprawdę trzeba pamiętać o tym, że młodzi też chorują i umierają oraz co również bardzo groźne przenoszą choroby dalej dlatego nie ulegajmy złudzeniu, że tylko starsi mają problem wszyscy mamy problem jutro 1655 zapraszam na kolejną odsłonę poradnika fakt nimi w radiu TOK FM o mitach związanych z Korony wirusem może też poczytać na bloku Ukraina UKP Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: FAKT, NIE MIT

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA