REKLAMA

Kaczyński upiera się przy wyborach

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-03-25 19:30
Prowadzący:
Czas trwania:
27:13 min.
Udostępnij:

Jarosław Kaczyński dość kategorycznie powiedział, że wybory prezydenckie odbędą się w planowanym terminie, czyli w maju. Prezes PiS nie widzi konstytucyjnych ani organizacyjnych przeciwwskazań. Być może Kaczyński obawia się, że jesienią sytuacja epidemiologiczna będzie jeszcze trudniejsza niż obecnie, a być może wierzy, że do końca kwietnia uda się koronawirusa okiełznać. Z obozu władzy dochodzi dwugłos - premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski mówią o krytycznej sytuacji i zaostrzają reguły, a prezes Kaczyński wydaje się nie dostrzegać, jak bardzo zmieniło się życie Polaków. Rozwiń »

Narasta społeczna presja na przełożenie wyborów, również ze strony władz samorządowych, które obawiają się, że nie zapewnią bezpieczeństwa wyborcom. Do PiS apelują eksperci i publicyści, a kolejne sondaże pokazują, że obywatele nie chcą głosować w stanie epidemii.

Rozmawiają Wojciech Szacki, Ryszard Łuczyn i Marek Świerczyński.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA