REKLAMA

Czy tzw. test 10 sekund może zdiagnozować nowego koronawirusa?

Fakt, nie mit
Data emisji:
2020-03-27 16:50
Audycja:
Czas trwania:
02:19 min.
Udostępnij:

Niestety test 10 sekund nie wykryje wirusa. To mogą zrobić jedynie profesjonalne testy medyczne. Nawet jeśli uda nam się przejść tzw. test 10 sekund bez uczucia dyskomfortu, duszności czy kaszlu, to nie będzie to oznaczać, że jesteśmy wolni od COVID-19. Ale też "oblanie" tego niby-testu nie oznacza, że cierpimy na nowego koronawirusa.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
fakt nie dzień dobry tu Aleksandra Stanisławska z bloga Crazy nauka i audycji Homo science serii fakt limit rozbraja na zmianę z Piotrem Stanisławskim mity plotki związane skoro na wirusem i kolejne pytanie czy tzw. test 10 sekund może zdiagnozować nowego Korona wirusa niestety nie żaden wykonywane w domu niby test nie jest w stanie wykryć Korona wirusa do tego służą używane w szpitalach profesjonalne testy genetyczne i stosowane pomocniczo testy immunologiczne żaden z nich nie Rozwiń » oferuje diagnozy w tak krótkim czasie jak 10 sekund omawiany przeze mnie w sierpniu sugeruje, że wstrzymanie powietrza na 10 sekund bez uczucia dyskomfortu duszności czy noszenia się kaszlem świadczy o braku infekcji KOV i 19 krążące po internecie łańcuszki sugerują, że choroba może postępować bez objawów wyraźnie odczuwalnych dla skażonego, ale potajemnie niż jego płuca, wywołując w nich zwłóknienie, jeśli więc pozytywnie przejdziemy tzw. test 10 sekund będzie to rzekomo oznaczać, że zwłóknienia nie ma i nie chorujemy naukowi 19 wszystko to nieprawda po pierwsze, zwłóknienie płuc nie widnieje na liście powikłań KOV 19 zarówno w dokumentacji WHO, jaki amerykańskich CBC po drugie, zwłóknienia płuc nie da się zdiagnozować poprzez wstrzymanie oddechu na 10 sekund po trzecie jednostka chorobowa, która dotyczy osób zakażonych nowym Korona wirusem to ciężkie zapalenie płuc, które wywołuje blizną ocenia również w tym wypadku diagnoza nie polega na wstrzymaniu oddechu na 10 sekund, podsumowując zarówno zaliczenie tzw. testu 10 sekund nie oznacza, że jesteśmy wolni od nowego Korona wirusa, jaki nie przejście tego pseudo testu nie oznacza, że cierpimy na KOV 19, dlatego że istnieją inne schorzenia np. alergię czy astma, które powodują problemy z oddychaniem jutro po szesnastej 55 zapraszam na kolejną odsłonę poradnika fakt nimi w radiu TOK FM o mitach związanych skoro na wirusem możecie też poczytać na blogu Crazy nauka Krupka Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: FAKT, NIE MIT

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA