REKLAMA

Szał zakupów, fałszywe testy

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-03-26 19:30
Prowadzący:
Czas trwania:
11:47 min.
Udostępnij:

Konsumenci w Polsce, w obawie przed wirusem, ruszyli do sklepów i robili znaczne zapasy. Z badań wynika, że między 9 a 15 marca w Polsce wartość koszyka dóbr szybkozbywalnych wzrosła o 57 procent w porównaniu do tego samego tygodnia rok wcześniej - mówi Ewa Rybołowicz z firmy Nielsen. Rozwiń »

Wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński przyznaje, że wzrost zainteresowania zakupami Polaków był widoczny, ale nastroje już się uspokajają.

Dziś zebrał się Sejm, żeby przyjąć nowy regulamin, który pozwala na przeprowadzanie zdalnych obrad, m.in. podczas jutrzejszego posiedzenia. Posłowie mają się wtedy zająć tarczą antykryzysową. Posiedzenie odbyło się w kilku salach.

Rządowy projekt tarczy to m.in. świadczenia postojowe, dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników, zwolnienia ze składek ZUS czy przedłużenie bankowych kredytów obrotowych. Pakiet tworzą trzy projekty ustaw: nowelizacja specustawy o zwalczaniu i zapobieganiu epidemii, projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej i nowelizacja ustawy o systemie instytucji rozwoju.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA