REKLAMA

Większy dystans, głosowanie korespondencyjne dla wszystkich

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-03-31 20:30
Prowadzący:
Czas trwania:
11:33 min.
Udostępnij:

Dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili kolejne restrykcje, które mają pomóc w ograniczeniu epidemii koronawirusa. Możemy podzielić na kilka grup. Po pierwsze władze ograniczają swobody osobiste, po drugie większe obowiązki nakładają na sklepy, po trzecie zamykają część biznesów i po czwarte zaostrzają zasady kwarantanny. Rozwiń »

W nocy Senat przegłosował poprawki, które skreślały zmiany wprowadzone w kodeksie wyborczym. Chodzi o głosowanie korespondencyjne dla osób w kwarantannie i powyżej 60 roku życia. Dziś Sejm odrzucił wszystkie senackie poprawki. Ponadto posłowie PiS przygotowali projekt nowelizacji kodeksu wyborczego, który wprowadza możliwość głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców. Poza tym Państwowa Komisja Wyborcza w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii będzie mogła określić inne warunki powoływania obwodowej komisji wyborczej.

Prowadzi Paweł Wiejski.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA