REKLAMA

Zakażenie koronawirusem nie tylko drogą kropelkową!

Przewodnik Higieniczny TOK FM
Data emisji:
2020-04-06 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:14 min.
Udostępnij:

Koronawirusy, wśród nich ten, którego się wszyscy teraz obawiamy, rozprzestrzeniają się głównie drogą kropelkową. Kichający lub kaszlący chory wyrzuca z siebie kropelki śliny czy śluzu wraz z wirusem. Te kropelki mogą wylądować na ustach lub nosie innej osoby, albo zostają wciągnięte do płuc. Rozwiń »

To wszyscy już wiedzą. Znacznie mniej mówimy o tym, że kropelki śliny osiadają też na powierzchni przedmiotów: na pościeli, ubraniu, klamce, telefonie i stamtąd trafić na czyjeś ręce, a po dotknięciu twarzy na błony śluzowe ust, nosa czy oczu.

Powstaje pytanie: jak długo koronawirusy pozostają na powierzchniach? Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik higieniczne dzień dobry Ewa Podolska kra wirusy wśród nich ten, którego się wszyscy teraz obawiamy przyczyniają się głównie drogą kropelkową kichających kaszlących chory wyrzuca z siebie kropelki śliny myślą co wraz wirusy te kropelki mogą wylądować na ustach wnosi innej osoby zostają wciągnięte do płuc to wszyscy wiedzą, ale znacznie mniej mówimy o tym, że kropelki śliny osiadają też na powierzchni przedmiotów na pościeli ubraniu klamce telefonie Rozwiń » stamtąd trafiają na czyjeś ręce, a po dotknięciu twarzy na błony śluzowe ust nosa czy od powstaje pytanie jak tylko Korona wirusy pozostają na powierzchniach nie ma jeszcze badań dotyczących nowego ochrona wirusa, ale naukowcy zebrali informacje pochodzące z 22 badań dotyczących Korona wirusów odpowiedzialnych za wcześniejsze epidemii ciężkiego z tego zespołu duchowego SARP oraz bliskowschodniego zespołu niewydolności oddechowej MERS jak również koronę wirusów atakujących zwierzęta, jakie wnioski ochrona wirusy najlepiej czują się najłatwiej przetrwać w chłodnym wilgotnym środowisku w zależności od materiału warunków ludzkie Korona wirusy obecny na stole czy klamce mogą pozostawać zakaźne od 2 godzin do 9 dni temperatura około 4 °C niektóre rodzaje Korona wirusów mogą pozostać aktywne 28 dni w temperaturze 30 do 40 °C utrzymywały się przez zdecydowanie krótszy czas 1 ze szczepu wirusa Asad przetrwał tylko 3 godzin, a kwestia powierzchni wg uczonych Korona wirus cesarską w 2 najprawdopodobniej zachowuje jak inne Korona wirus na gładkich Nieborowa tych taki jak klamki blaty powierzchniach utrzymuje się dłużej na porowatych pieniądze tkaniny zdecydowanie krócej wniosek 1 myjemy ręce, ale nie zapomnimy o dezynfekcji często dotyka powierzchni stołów plamy łączników światła uchwytów biurek telefonów, ale kranów zlewów Ewa Podolska Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK HIGIENICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA