REKLAMA

Co lepsze do mycia rąk: środek dezynfekujący czy woda z mydłem?

Przewodnik Higieniczny TOK FM
Data emisji:
2020-04-07 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Czy ręce dezynfekować ręce stosownym środkiem, czy po prostu myć je zwykłą ciepła wodą z mydłem? Mądre słowo "dezynfekcja" powoduje, że przychylamy się raczej do tego pierwszego. I mylimy się!

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik higieniczne dzień dobry Ewa Podolska czy ręce dezynfekować stosownym środkiem czy po prostu będzie zwykłą ciepłą wodą Smyk mądre słowo dezynfekcja powoduje, że przychylam się raczej do tego pierwszego i myli myślę poczciwy zwykłe mydło jest lepszy na ogólnie rzecz biorąc środki dezynfekujące Drąg nie są tak niezawodne od środki dezynfekujące zawierające co najmniej 60% etanolu działają podobnie jak mydło pokonują bakterie wirusy poprzez destabilizację Rozwiń » i tłuszczowych osłony, ale w przeciwieństwie do mydła nie mogą łatwo usunąć mikroorganizmów ze skóry, gdy myjemy ręce wodą z mydłem to po ich spółka New wszystkie patogeny, które zostały uszkodzone przez cząsteczki mydła zostają wraz z mydlaną pianą usunięte ze skóry dlatego środków dezynfekujących nie należy używać zamiast mydła zawsze lepiej jest porządnie umyć ręce wodą zmysły środków dezynfekujących np. w celu używa się głównie wtedy, gdy nie ma możliwości umycia rąk spotykamy, więc teraz miejscach publicznych sklepach urzędach szpitalach w bankach ale o ile większość z nas już nauczyła się prawidłowo myć ręce instrukcje są wszędzie to dezynfekcji rąk traktujemy po macoszemu kilka kropel podarte rąk wszystko przez kult lita zasady są te same co przy użyciu mydła i wody więcej jutro w następnym odcinku przewodnika higienicznych Ewa Podolska Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK HIGIENICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA