REKLAMA

Kaczyński wygrywa bitwę, Polacy obawiają się bezrobocia

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-07 20:40
Prowadzący:
Czas trwania:
14:16 min.
Udostępnij:

Wczoraj późnym wieczorem Sejm w powtórnym głosowaniu przyjął projekt o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym. Teraz ustawa trafi do Senatu, który przetrzyma ją możliwie długo, czyli 30 dni. Spór o głosowanie rozgorzeje na nowo, gdy ustawa wróci do Sejmu. Na razie można powiedzieć, że starcie o termin wyborów wygrał Jarosław Kaczyński Rozwiń »

Połowa Polaków spodziewa się utraty pracy i znacznego spadku dochodów. Ponad dwie trzecie ocenia działania rządu jako niewystarczające - wynika z ankiety, którą na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził Instytut Badań Spraw Publicznych. Lewiatan zapytał Polaków, jak epidemia wpłynie na przyszłość ich zatrudnienia. Najbardziej utraty pracy obawiają się osoby w wieku 30-39 lat i mieszkańcy miast. Większości z nas uzbierane pieniądze wystarczą na 2-3 miesiące funkcjonowania.

Od kilku dni Ministerstwo Cyfryzacji forsuje pomysł aplikacji ProteGO, która ma nas ostrzegać przed potencjalnymi chorymi na koronawirusa. A jeżeli w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy kontakt z chorym, to aplikacja odeśle nas na kwarantannę.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA