REKLAMA

Czy naprawdę Państwo umieją myć ręce?

Przewodnik Higieniczny TOK FM
Data emisji:
2020-04-08 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:57 min.
Udostępnij:

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym koronawirusa SARS-CoV-2 jest... co? Mycie rąk! Tak, zwykłe, banalne mycie rąk. Porządne mycie rąk. Generalnie ręce myjemy zbyt rzadko i zazwyczaj niepoprawnie. Pewne obszary jak zewnętrzną stronę dłoni nagminnie pomijamy, a badania pokazują, że zarazki najczęściej pozostają na kciuku i paznokciach.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik higieniczne dzień dobry Ewa Podolska 1 z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów w tym kary na wirusa cesarską w 2 jest co mycie rąk tak zwykłe banalne mycie rąk porządne mycie rąk generalnie ręce myjemy zbyt rzadko zazwyczaj nie poprawi pewne obszary jak zewnętrzną stronę dłoni nagminnie pomijany, a badania pokazują, że zarazki najczęściej pozostają na kciuk póki paznokcia przypomina ręce myjemy w dużej ilości ciepłej Rozwiń » wodzie z użyciem mydła dokładnie rozprowadzamy mydło na wierzchu spodzie dłoni myjemy też przestrzenie między ulica nie zapominajmy o odcinkach nadgarstka te same ruchy wykonujemy jeszcze z braku wody i mydła używam środków dezynfekujących starajmy się, by przy wyciskaniu płynnego mydła lub żelu nie używać dłoni to samo zresztą dotyczy Kurka z wodą publicznej toalecie najlepiej zamknijmy go łokciem łokcie możemy też otworzyć zamknąć drzwi tak, by nie dotykać klamki ważne jest bryndzy dokładnie osuszyć, ponieważ jeśli zostaną wilgotne wyrok będzie miał łatwiejszy obszar do kolonizacji jeśli używamy alkoholu dobrze poczekać, by całkowicie wyparował tak, by ręce były suchy uwaga nie dezynfekujemy rąk, które są świeżo umyty, a w szczególności gdy są wilgotne polanie ręki wodę nie do końca suszenie i użycie alkoholu powoduje uszkodzenie skóry sprawia, że dłonie są bardziej podatny na zasiedlenie wirusami i bakteria Ewa Podolska Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK HIGIENICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA