REKLAMA

Zbudujmy dziwną maszynę

NieFerie
Data emisji:
2020-04-08 11:50
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
02:03 min.
Udostępnij:

Maszyna Rube Goldberga to pomysł na nieco szaloną zabawę. Chodzi o konstrukcję, która - na zasadzie kostek domina - wykona szereg czynności rozpoczętych przez coś prostego. Poszukajcie na YouTube'ie teledysku zespołu OK GO zatytułowanego "This Too Shall Pass - Rube Goldberg Machine". To wyjaśnia wszystko.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
dzień dobry Piotr Stanisławski bloga Crazy nauka audycji Homo science witam kolejnej odsłonie audycji ferie, które polecamy sprawdzony niebanalne treści oraz pomysły dla tych wszystkich, którzy zostali wrzuceni w ten nowy dziwny system szkolny idą święta inne niż dotychczas, ale jest nadzieja, że będziemy mieli trochę spokojniejszy czas dlatego dziś proponuje coś odrobinę szalonego spróbujmy razem zbudować maszynę w próbach liderka już wyjaśniam, o co chodzi ów Goldberg Rozwiń » to amerykański wynalazca i rysownik, który rysował niezwykle skomplikowane maszyny wykonujące całkiem proste czynności nie szukajcie w tym sensu innego niż dobra zabawa, gdzie szukać inspiracji proponuję zacząć od teledysku zespołu okay go znajdziecie go na YouTubie wpisując okay go Goldberg już najwyższa próba, ale sami możemy zacząć od czegoś prostszego chodzi o to by ustawić szereg przedmiotów tak, aby powstał mechanizm działający na zasadzie domina, czyli zrobiły coś prostego np. popychany kulkę co rozpoczyna całą serię zdarzeń prowadzących jakiegoś celu wkład przywrócenia książki przyznaje bywa trudno, bo w trakcie coś zawali coś zbyt wcześnie uruchomi coś nie zadziała, ale również dobre ćwiczenie cierpliwości i umiejętności współpracy nie potrzeba niczego szczególnego internecie właśnie krąży film pokazujący taką maszynę, która wykorzystuje rolki papieru toaletowego ten film możecie zobaczyć na Facebooku kryminał właśnie film koniecznie filmu to co tworzycie tak po prostu telefonem potem można się tym pochwalić, a efekty bywają naprawdę wspaniały to tyle na dziś, a jutro po 1155 zapraszamy na kolejne odsłony nie fair w radiu TOK FM więcej propozycji na kreatywne spędzanie czasu do musi znicze na stronę FR PL oraz na fanpage nie ferie na izbę Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: NIEFERIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA