REKLAMA

Lasy zamknięte bezprawnie, subwencje dla firm

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-08 20:40
Prowadzący:
Czas trwania:
12:12 min.
Udostępnij:

Dziś Mateusz Morawiecki i szef NBP Adam Glapiński przedstawili kolejne elementy tarczy antykryzysowej. To subwencje dla małych i średnich firm, których łączna wysokość sięgnie 100 mld zł. A Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o pół punktu - do 1,5 proc. Rozwiń »

Bruksela pracuje nad kolejnymi elementami pakietu antykryzysowego, ale państwa członkowskie nie mogą się dogadać w sprawie szczegółów. Dziś rano zakończyła się telekonferencja ministrów finansów strefy euro. Mimo 16 godzin negocjacji, nie udało się przezwyciężyć różnic między Holandią, reprezentującą bardziej oszczędne podejście, a Włochami, które domagają się większego wsparcia Unii.

Zakaz wstępu do lasów państwowych obowiązuje od 3 kwietnia. Lasy Państwowe twierdzą, że już wcześniej leśnicy edukowali na temat odpowiedniego zachowania, ale nie przynosiło to dostatecznych rezultatów, a Polacy wciąż spotykali się w lasach w większych grupach. Wyjaśnienia Lasów Państwowych nie rozwiewają wątpliwości dotyczących zasadności zakazu. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wskazuje, że niesubordynacja części społeczeństwa nie może wpływać na zakazy dla osób przestrzegających prawa. Ponadto według Bodnara żadna ustawa nie zakazuje wstępu do lasów z powodu chorób ludzkich. Podobne zastrzeżenia ma dziennikarz i aktywista przyrodniczy Adam Wajrak, który podkreśla skalę całej operacji i mówi o zamknięciu 25 proc. powierzchni kraju.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA