REKLAMA

Wirtualne Muzea Małopolski

Kultura w domu
Data emisji:
2020-04-09 10:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
01:47 min.
Udostępnij:

Ponad 1200 eksponatów z 42 muzeów z terenu całej Małopolski można zobaczyć online. Z naprawdę bardzo bliska. Wystarczy zerknąć na platformę . Przestawione tam wybrane eksponaty można obejrzeć w formatach 2D i 3D. Dla twórców tego projektu digitalizacji zbiorów równie ważna była historia eksponatów, pokazanie jej w szerszym kontekście, mówi Marta Chlanda z Małopolskiego Instytutu Kultury.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Łukasz Wojtusik zapraszam ponad 1200 eksponatów 42 muzeów z terenu całej Małopolski można już oglądać online z naprawdę bardzo bliska wystarczy zerknąć na Platformę wirtualne muzea Małopolski przedstawione tam wybrane obiekty można oglądać w formatach 2 i 3 de dla twórców tego projektu digitalizacji zbiorów z terenów całej Małopolski ważna była historia eksponatów pokazanie ich w szerszym kontekście mówi Marta Wanda z małopolskiego Instytutu kultury są wśród nich Rozwiń » eksponaty muzeum bardzo znanych takich jak zamek królewski na Wawelu muzeum narodowe w Krakowie czy Cricoteka, ale też eksponaty muzeum nieznany znanych wartych odkrycia takich jak muzeum ślusarstwa Świątnikach górnych muzeum Akademii sztuk pięknych w Krakowie czy muzeum w Sianowie na Platformie można też znaleźć materiały, które mają zachęcać do własnych działań twórczych można np. masowe cenny portret albo poczytać różnych zwyczajach obrzędach, do których przeznaczone były niektóre z prezentowanych obiektów nauczyciele znajdą tam również gotowe scenariusze lekcji, które można wykorzystać np. podczas zdalnego nauczania portal jeszcze w tym roku zwiększy swoje zasoby do końca roku 2020 planujemy, że na portalu pojawi się 20 nowych kolekcji, a wśród nich m.in. słynne renesansowe głowy wawelskie czy eksponaty muzeum collegium maius poznać historię skutera osa zobaczyć jak wygląda róg bractwa kopaczy wielickich przeżycie starodruków można, zaglądając na stronę muzea kropkę Małopolska kropkę PL, a kultura w domu w radiu TOK FM od poniedziałku do piątku o dziesiątej 201420 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: KULTURA W DOMU

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA