REKLAMA

Uwaga! Nie nośmy rękawiczek przez kilka godzin

Przewodnik Higieniczny TOK FM
Data emisji:
2020-04-10 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:49 min.
Udostępnij:

Patrzę na sprzedawcę w moim osiedlowym sklepie. Na rękach ma rękawiczki. Robi wszystko: przyjmuje ode mnie gotówkę, skanuje zakupy następnym klientom, przygotowuje hot doga, podnosi pojemnik z owocami, otwiera szafy chłodnicze. Rękawiczek nie zmienia. Co się na nich znajduje? Jeżeli wirus był np. na banknotach, teraz być może jest na jego rękawiczkach. Rozwiń »

Rękawiczka, tak jak każda inna powłoka, może przenieść wirusa, a wirus dłużej żyje na plastiku niż na skórze rąk.

Noszenie rękawiczek przez kilka godzin jest błędem! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik higieniczne dzień dobry Ewa Podolska patrzy na sprzedawcę w moim osiedlowym sklepie na rękach ma rękawiczki robi wszystko przyjmuje ode mnie gotówkę skanuje zakupy następnym klientom przygotowuje hot doga podnosi pojemnik z owocami otwiera szafy chłodnicze rękawiczek nie zmienia coś na nich znajduje, jeżeli wirus był np. na banknotach teraz być może jest na jego rękawiczka rękawiczka ten każde inne powłoka może przenieść wirusa, a wirus dłużej żyje na plastiku Rozwiń » niż na skórze rok zmuszenie rękawiczek przez kilka godzin jest błędem powinniśmy zakładać rękawiczki tylko do kontaktu ze skażeń i po skażeniu zdjąć czy właściwie po policzeniu pieniędzy klienta, a przed oddawaniem hot doga sprzedawca powinien zmienić inaczej przyczynia się tylko do rozprzestrzenienia wirusa praktycznie nierealne jeśli przez kilka godzin będzie pracował w tych samych rękawiczkach co z punktu widzenia otoczenia tak jakby ich nie miał chroni tylko własne ręce rękawiczki będą cały czas skażony, a jeśli ich części, a nie powinien, bo rękawiczki jednorazowe to można zadać pytanie to po rękawiczki więcej rozniesie wirusa wokół sklepie niż, gdyby pracował z gołymi rękoma i często je zdezynfekować, owszem, sam rękawiczki, które można dezynfekować mieć, ale nie są to też zwykłe cienkie tylko specjalny grubsze odporny na środki chemiczne Ewa Podolska przewodnik higieniczne Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK HIGIENICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA