REKLAMA

Terapia osoczem, Trump blokuje WHO

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-15 20:30
Prowadzący:
Czas trwania:
11:37 min.
Udostępnij:

Donald Trump ogłosił, że wstrzymuje finansowanie dla Światowej Organizacji Zdrowia. Amerykański prezydent oskarżył WHO o uległość wobec Chin i bagatelizowanie pierwszych doniesień o zachorowaniach. Decyzja Trumpa spotkała się z międzynarodową i wewnętrzną krytyką. Sekretarz Generalny ONZ António Guterres napisał, że czas na ocenę różnych organizacji i państw nadejdzie po epidemii. Teraz jest czas na solidarną współpracę społeczności. Amerykańscy demokraci uważają, że Trump próbuje zrzucić odpowiedzialność za własne zaniechania i odwrócić uwagę opinii publicznej od rosnącej liczby zachorowań i zgonów w USA. Rozwiń »

W Polsce może zostać wdrożona terapia osoczem. Polega ona na dostarczeniu choremu gotowych przeciwciał przeciwko drobnoustrojowi, który go atakuje. Podobne terapie prowadzone są we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Technologią potrzebną do uruchomienia terapii ma dysponować lubelska spółka Biomed. To firma, która w ostatnich dniach wzbudziła duże kontrowersje. W miniony czwartek pojawił się komunikat, że prezes Biomedu Marcin Piróg sprzedał akcje firmy za ponad 6,5 mln zł. Zarobione pieniądze zamierza pożyczyć spółce, którą kieruje - będzie to 5 mln zł na 8 proc.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA