REKLAMA

Włoskie doświadczenia polskich lekarzy

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-16 18:50
Prowadzący:
Czas trwania:
11:40 min.
Udostępnij:

15-osobowy zespół lekarzy i ratowników medycznych z Polski odbył misję medycznego wsparcia włoskiej służby zdrowia w Lombardii. Wylot zorganizował Wojskowy Instytut Medyczny przy wsparciu fundacji Polskie Centrum Pomocy Medycznej i dzięki finansowaniu z resortu obrony. Misja wojskowych lekarzy pozwoliła zebrać istotną wiedzę przed spodziewanym szczytem zachorowań na COVID-19 w Polsce. O budowie wzorcowego szpitala i nabywaniu stadnej odporności opowiada Marek Świerczyński. Rozwiń »

Warszawski szpital kliniczny MSWiA jako pierwszy w Polsce rozpocznie terapię osoczem. Nabór ozdrowieńców, którzy zostaną dawcami osocza, rozpoczął się tuż po świętach wielkanocnych. Na początku terapii zostanie poddanych 100 pacjentów, później ta grupa zostanie poszerzona. Lekarze chcą sprawdzić, jak skuteczna jest terapia osoczem i w jakim momencie choroby najlepiej ją podać.

Zapraszamy również na nowy sezon technologicznego podcastu "Przyszłość jest dziś", w którym opowiadamy, jak przyspiesza cyfrowa transformacja.

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA