REKLAMA

Nosimy maski - tylko jakie ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-04-17 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:05 min.
Udostępnij:

Od 16 kwietnia wszyscy w miejscach publicznych mają nosić maski. Mają chronić innych w sytuacji gdybyśmy sami byli już chorzy, choć jeszcze bez objawów. Wtedy nosząc maskę mniej emitujemy wirusa. Mają też chronić nas, gdyby nosiciel wirusa nie wiedzący o tym, np blisko nas kichnął. Rozwiń »
Pytanie: jaka ochronę daje nam która maska ?
Różnica między maskami profesjonalnymi a kawałkiem bawełny jest ogromna. Maska jest najczęściej trzywarstwowym wyrobem, który ma za zadanie pochłaniać wilgoć, filtrować i chronić przed aerozolem zewnętrznym. Do każdej z tej warstw używane są określone materiały.
Maski chirurgiczne nie są maskami filtrującymi w tym rozumieniu, że oddychamy czystszym powietrzem. Natomiast mają ogromne znaczenie w ochronie wydechowej - czyli dmuchając w tę maskę wydmuchuje się mniej zanieczyszczeń do otoczenia. Maski filtrujące są to maski określone symbolem FP1, FP2 czy FP3.
Maski bawełniane praktycznie nie zatrzymują wirusa. Zakładane przez osoby w kontaktach międzyludzkich zmniejszają co prawda zmniejszają ilość wydychanego aerozolu, niemniej jednak nie są to maski filtrujące.
Ekspert - dr Paweł Grzesiowski podsumowuje: jeśli przyjmiemy że maski z filtrem HEPA FP1, FP2, -FP3 dają 100 procent ochrony to maska chirurgiczna daje nam 25 proc. ochrony, a maska z bawełny - 1 proc. ochrony. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry tego podatku od 16kwietnia wszyscy w miejscach publicznych mamy nosić maski mają chronić innych sytuacji, gdybyśmy sami byli już hossy, choć jeszcze bez objawów wtedy, nosząc maskę mniej emitujemy wirusa mają też chronić nas, gdyby nosicieli wirusa nie wiedząc od np. blisko nas kichnął pytanie, jaką ochronę daje nam, która maski różnica między deskami profesjonalny jak kawałkiem bawełny jest ogromna maska z najczęściej 3 warstwowy Rozwiń » wyrobem, który ma za zadanie pochłaniać wilgoć filtrować i chronić przed euro zony zewnętrznych do każdej z tych warstw używane są określone materiały maski chirurgiczne nie są maskami filtrujących mi w tym rozumieniu, że oddychamy czystszym powietrzem natomiast ogromne znaczenie w ochronie wybuchowej, czyli dmuchając maskę wg jej się mniej zanieczyszczeń do otoczenia maski filtrujące są to maski określone symbolem FT 1 SP 2 SP 3 maski bawełniany praktycznie nie zatrzymują wirusa zakładane przez osoby w kontaktach międzyludzkich, zmniejszając co prawda ilość wydychanego oraz ZOL-u nie ma jednak nie są to maski filtrujące ekspert dr Paweł Grzesiowski podsumowuje jeśli przyjmiemy, że maski z filtrem DPF 1 SP 23 i dają 100% ochrony to maska chirurgiczna daje nam 25% ochrony, a maska z bawełny 1% ochrony przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie przegapiły początek audycji cały program w formie podcastu znajdziesz na tokfm PL Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA