REKLAMA

Czy komary lub kleszcze mogą przenosić COVID-19?

Fakt, nie mit
Data emisji:
2020-04-17 16:50
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

Tak. I komary, i kleszcze piją ludzką krew. Na szczęście dla nas koronawirus nie przenosi się tą drogą. Czy możemy więc czuć się bezpieczni? Nie całkiem. Kleszcze przenoszą wiele innych chorób, a to nie jest dobry czas na dodatkowe choroby.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
fakt nie dzień dobry Piotr Stanisławski bloga Crazy nauka audycji Homo science serii fakt nimi rozbraja zmiany Aleksandra Stanisławska mity i plotki związane skoro na wirusa czy komary lub kleszcz mógł przynosić koronę wirusy w sumie nic dziwnego, że taka wątpliwość pojawiła komary w końcu pił krew m.in. ludzi, a potem mogą ugryźć innego człowieka podobnie z kleszczami, choć tu rzadko zdarza się ten pajęczaki pił krew 2 różnych osób tak czy inaczej nie ma obaw ani Rozwiń » komary ani kleszcze nie przynoszą KOV 19, a to, dlatego że wirusowymi czy zacząć nam na rzecz musi trafić do płuc lub ewentualnie rabunkach i jelit tymczasem w przypadku owadów pajęczaków pijących krew nie ma takiej możliwości po pierwsze, wirus ma małe szanse na przetrwanie w organizmie takiego zwierzęcia przede wszystkim jednak wirus dostających się do krwi zostaje szybko zlikwidowany przez układ immunologiczny człowieka nie ma szans, by zacząć na rzecz trzeba jednak pamiętać, że szczególnie kleszcze mogą przynosić wiele innych chorób od poniedziałku pewnie masowo zacznie się pojawiać w lasach oby z umiarem, więc będziemy mieli więcej okazji na słuchanie kleszcze, ale warto wiedzieć, że kleszcze chętnie czekają na żywiciela również w miastach nawet na trawnikach wśród bloków, skąd łatwo mogą przynosić do domu psy od tych zagrożeniach związanych z kleszczami będziemy rozmawiać jutro 1340 w naszej audycji Homo science z dr. hab. Ernestem Kucharem zapraszam, a kolejna odsłona poradnika fakt nimi w radiu TOK FM już w poniedziałek po 1655 o mitach związanych skoro wirusem może też powstać na blogu kraina UKP Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: FAKT, NIE MIT

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA