REKLAMA

O albumie "Penderecki" opowiada Filip Kekusz

Kultura w domu
Data emisji:
2020-04-21 10:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Dziś propozycja muzyczna. Wyjątkowa zarówno ze względu na czas, wykonawców i kompozytora. Wkrótce minie miesiąc od śmierci maestra Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych twórców XX i XXI wieku. Ostatnią płytą, zawierającą interpretacje jego dzieł, wydaną jeszcze przed śmiercią kompozytora, jest album "Penderecki" - rejestracja wykonania dwóch dzieł, których powstanie dzieli ponad trzydzieści lat.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Filip Kekusz zapraszam ma dziś w kulturze w domu propozycja muzyczna wyjątkowa ze względu zarówno na czas wykonawców i kompozytora wkrótce minie miesiąc od śmierci Maestra Krzysztofa Pendereckiego 1 z najwybitniejszych twórców dwudziestego 2001. wieku ostatnią płytą zawierającą interpretacji jego dzieło wydaną jeszcze przed śmiercią kompozytora jest album Penderecki rejestracja wykonania 2 dzieł, których powstanie dzieli ponad 30 lat koncert na klarnet smyczki perkusji Rozwiń » Celeste Penderecki skomponował w połowie lat osiemdziesiątych nagrał go na potrzeby tego wydawnictwa Andrzej Wojciechowski wybitny klarnecista prof. Akademii muzycznej w Gdańsku z kolei szósta Symfonia pieśni chińskie na baryton orkiestrę została ukończona po kilku latach prac w 2017 roku album zawiera nagranie premierowego wykonania tego monumentalnego dzieła przez polską filharmonię kameralną Sopot pod batutą Wojciecha Rajskiego dyrygent przyjaźnił się z Pendereckim wiele lat obaj muzycy jeszcze przed koncertem długo omawiali całą symfonię efekt tej współpracy to już do państwa oceny do sprawdzenia czy to na serwisach streamingowych czy w wersji fizycznej na płycie wydanej przez wytwórnie CD accord kolejne propozycje na spotkania z kulturą w domu TOK FM od poniedziałku do piątku po dziesiąty 201420 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: KULTURA W DOMU

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA